Rīta Panorāma

Dabas muzjā izstāde «Cēlās lilijas 2019»

Rīta Panorāma

Guntars Račš publicē gaidāmās grāmatas «Mīlestība ir» tituldziesmas video

Tallinas ielas kvartālā laikmetīgās mākslas ceturtdienas

Tallinas ielas kvartālā notiks pirmā «Laikmetīgās mākslas ceturtdiena»

Lai iezīmētu savus radošā kvartāla vaibstus, sākot no 11. jūlija, trīs ceturtdienas pēc kārtas Tallinas ielas kvartālā notiks “Laikmetīgās mākslas ceturtdienas”. Visas ceturtdienas tiks veidotas atbilstoši vienotam konceptam - notiks koncerti, lekcijas, performances, mākslinieciski eksperimenti un pasākumi bērniem.

“Tallinas ielas kvartālam ir sava noskaņa, kas to atšķir no citām urbānajām teritorijām, arī no citiem radošajiem kvartāliem. To veido vietas, ēku, cilvēku un notikumu mijiedarbība, un tā katrai vietai ir citāda,” stāsta Tallinas ielas kvartāla kurators Kaspars Lielgalvis. “Jau no pašiem pirmsākumiem šis kvartāls tika veidots kā “radošais kvartāls”, tas nozīmē, ka laikmetīgā māksla ir būtiskā tā identitātes sastāvdaļa.”

Visām ceturtdienām būs vienota struktūra – tās sāksies pusastoņos, kā pirmo piedāvājot izglītojošas lekcijas un nodarbības bērniem, deviņos notiks ceturtdienas “galvenais pasākums” – koncerts, izrāde vai performance, pusnaktī plānots pārsteigums, savukārt dejot varēs līdz pat trijiem rītā.

11. jūlijā Tallinas ielas kvartālā viesosies mākslinieku apvienība “Orbīta”, Andris Indāns spēlēs ekstravagantu elektronisko mūziku, komponists un pianists Edgars Cīrulis lasīs lekciju par laikmetīgo mūziku, savukārt māksliniece Marta Prēdele bērniem vadīs “Flomīšu darbnīcu”. Vēl ceturtdien kvartāla viesus sagaida daži pārsteigumi.

"Orbīta" Tallinas ielas kvartālā uzstāsies ar jaunu dzejas un skaņas performanci, kurā dzejas lasītāja balss darbinās dažādas elektromehāniskās skaņrades ierīces, un tālāk šī skaņa tiks apstrādāta ar efektu procesoriem. Skaņas pavadījuma avots būs dzejoļa ritms un intonācija. Vairums skaņu nāks no „Orbītas“ radītā trokšņu kombaina — no sistēmas, kurā iekļauti elektromotori, ūdens sūkņi, laboratorijas maisītāji, ventilatori, atsperes un daudzi citi elementi; daļa no skaņu ainavām taps uz vietas pasākumā, izmantojot uzstāšanās vietas skanisko potenciālu.

Skaņas mākslinieks un mūziķis, Tallinas ielas kvartāla rezidents Andris Indāns aktīvi darbojas Latvijas indie, postpunk, industrial, elektroniskās un eksperimentālās mūzikas skatuvēs jau kopš 80. gadu beigām; viņš raksta arī mūziku kino, teātrim, mākslas projektiem, veido skaņas instalācijas un reizēm uzstājas kā DJ. Viņa pazīstamākie muzikālie projekti ir “Kartāga” un “Gas of Latvia”. 11. jūlija naktī Andris spēlēsies ar ekstravagantu un vasarīgu elektronisko  mūziku, savus skaņdarbus miksējot kopā ar Latvijas un pasaules gara radinieku ierakstiem.

Edgars Cīrulis ir latviešu komponists, pianists un improvizētājs, pašlaik studē Olborgas Karaliskajā mūzikas akadēmijā. Vienlaicīgi aktīvi piedalās un vada dažādus starptautiskos projektus: “AISMA”, “Equanimity Trio”, “Pachamama”, “Kenneth Dahl Knudsen’s Orchestra”, “Motvm”, kā arī komponē mūziku dažādiem solistiem un kameransambļiem. Edgars ir izdevis divus albumus kā līderis - “Ainavisti” un “AISMA Book I”;  pašlaik Edgars ir iesācis darbu pie solo klavieru cikla “Samsāra”. 11. jūlijā Edgars lasīs lekciju par laikmetīgās mūzikas nozīmi un potenciālu raisīt dialogu un reflektāciju.

“Koncepti, kurus aplūkošu, ir universāli visām mākslas izpausmes formām, kā arī vispārējām pārdomām, tāpēc lekcijas auditorija varētu būt gan ar mākslu tieši saistīti cilvēki, gan interesenti. Priekšzināšanas nav nepieciešamas, bet noderīgas,” saka Edgars.

Marta Prēdele studē keramiku Latvijas Mākslas akadēmijā un strādā Ķekavas Mākslas skolā. Viņas stihija ir darbs ar dažādiem plastiskiem materiāliem - mālu, porcelānu, akmens masu, ģipsi. Marta rada gan funkcionālus dizaina darbus, gan skulpturālu mākslu, piedalās izstādēs un simpozijos, organizē kultūras pasākumus, rīko radošās darbnīcas bērniem.

11. jūlijā Marta Prēdele vadīs “Flomīšu darbnīcu” bērniem.

“Līdz ceturtdienai savāc visus savus flomīšus, cik vien daudz spēj atrast, un paņem tos līdzi - arī tos, kuri vairs neraksta, jo darīsim ar tiem visu ko radošu un foršu!” aicina jaunā māksliniece. “Taisīsim "zeroveist" flomīšu instalācijas, zīmēsim ar flomjūdeni, atdzīvināsim dusošos iekaltušos flomīšus un arī atklāsim kopā dažādus jaunus zīmēšanas veidus ar strādājošiem flomīšiem.”

“Mūsu nolūks, rīkojot šo pasākumu sēriju, ir ne tikai izklaidēt un izglītot cilvēkus, bet arī iesaistīt tos kvartāla turpmākajā attīstīšanā,” stāsta Kaspars Lielgalvis. “Nav noslēpums, ka kultūra visos laikos ir varējusi pastāvēt, pateicoties dāsniem mecenātiem – katrā laikmetā tie ir citi, katrs laikmets atrod savu veidu, kā atbalstīt mākslu. Mēs gribam, lai ikviens no ceturtdienas apmeklētājiem būtu ne tikai patērētājs, bet arī kvartāla radošās sejas līdzradītājs.”

Parasti ieeja Tallinas ielas kvartālā ir bez maksas, taču šajās ceturtdienās būs citādi. Ienākot kvartālā, ikvienam būs jāpērk biļete, taču tā nebūs vienkārši biļete. Pirmkārt, visi ienākumi no tām tiks novirzīti kvartāla radošajai attīstībai – koncertiem, izstādēm, lekcijām, otrkārt, ikvienam būs iespēja izvēlēties, vai maksāt par ieeju divus eiro vai vairāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti