Tabakas fabrikas pielāgošanai JRT vajadzībām atvēl 1,98 miljonus latu

Valdība otrdien bez diskusijām atbastīja 1,98 miljonu latu piešķiršanu "Valsts nekustamajiem īpašumiem" Tabakas fabrikas pielāgošanai Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām, kur tam izmitināties Smiļģa mājas rekonstrukcijas laikā, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Tā kā valdība pērn atbalstīja finansējuma piešķiršanu JRT ēkas Lāčplēša ielā 25 rekonstrukcijai, kuru iecerēts sākt 2014.gadā, teātris remonta laikā pārcelsies uz Tabakas fabrikas ēkām Miera ielā 58A, kuras jāpielāgo atbilstoši teātra vajadzībām.

Tabakas fabrikā būtiskākie veicamie rekonstrukcijas darbi ir kravas celtņa izbūve uz ēkas ceturto stāvu, celtņa sliežu ceļa izbūve dekorāciju un gaismu iekārtu pacelšanai, pārvietošanai un iekārtu nostiprināšanai, evakuācijas zonu izbūve no apmeklētāju un darbinieku telpām līdz ēkas izejai, grīdas seguma ierīkošana, ugunsdzēsības signalizācijas izveide, ārējā ūdensvada un ugunsdzēsības ūdensvada izbūve, elektroapgādes sistēmas sakārtošana, sanitāro iekārtu montāža, apkures sistēmas rekonstrukcija, telpu akustisko prasību nodrošināšana, telpu izolācija, apēnošana un apdare, kā arī iekšējās translācijas izveide.

Kultūras ministrija (KM) norāda, ka Tabakas fabrikā pēc JRT atgriešanās savās izremontētajās telpās būs Radošo industriju kvartāls, kura telpas pēc 2016.gada būs piemērotas un izmantojamas dažādiem kultūras pasākumiem.

Tabakas fabrikai pēc JRT atgriešanās savā mājvietā paliks arī iegādātais aprīkojums: tribīnes un sēdvietas divās zālēs – aptuveni 220 skatītāju katrā zālē, skatuvju priekškari, logu aizkari un aizkaru stangas, skatītāju garderobes ar 400 numurētām vietām.

Paredzēts, ka ēkas Tabakas fabrika nodrošinās telpas skatuves mākslai, mēģinājumu telpām, dizainam, radošai uzņēmējdarbībai, izstādēm, augstskolu sadarbībai, prototipēšanas laboratorijai un citām funkcijām.

Savukārt, lai teātris pārceltos uz pagaidu telpām, jāparedz papildu finansējums pārcelšanās izdevumiem, teātra inventāra demontāžai, pārvešanai un uzstādīšanai, tribīņu un sēdvietu iekārtošanai divās zālēs, divu skatuves priekškaru un logu aizkaru iegādei, skatītāju garderobes izveidei un reklāmas stendu ierīkošanai, lai informētu skatītājus par JRT atrašanos citās telpās.

JRT darbības nodrošināšanai pagaidu telpās nepieciešami arī papildu izdevumi komunālo maksājumu, galvenokārt apkures, izdevumu segšanai, jo Tabakas fabrikas telpas ir lielākas nekā JRT.

KM Tabakas fabrikas ēku nomas maksas izdevumu segšanai "Valsts nekustamajiem īpašumiem" 2014.gada budžetā vajadzēs 25,48 tūkstošus latu, 2015.gadā – 152,92 tūkstošus latu un 2016.gadā – 76,46 tūkstošus latu, savukārt apkures izdevumu segšanai 2014.gadā būs nepieciešams 23,61 tūkstotis latu, 2015.gadā – 79,35 tūkstoši latu un 2016.gadā – 45,29 tūkstoši latu.

JRT pārcelšanās izdevumu segšanai KM nākamgad nepieciešami 21,47 tūkstoši latu un 2016.gadā – 21,47 tūkstoši latu, bet aprīkojuma iegādes izdevumu segšanai 2014.gadā – 173,41 tūkstotis latu.

Tabakas fabrikas ēkas būvniecības darbi jāpabeidz līdz 2014.gada 31.oktobrim, nosakot, ka plānotais ēku nomas līguma sākuma termiņš ir 2014.gada 1.novembris.

Jau vēstīts, ka valdība pagājušā gada vidū atbalstīja 5,18 miljonu latu piešķiršanu Jaunā Rīgas teātra telpu remontam, atjaunojot teātra galveno ēku un sētas ēkā izveidojot vēl vienu vai divas skatītāju zāles un tehniskās telpas.

Plānots, ka "Valsts nekustamajiem īpašumiem" JRT ēkas rekonstrukcija jāpabeidz līdz 2016.gada 30.jūnijam, bet Kultūras ministrijai nomas maksa par VNĪ ieguldījumiem jāsāk maksāt no 2016.gada 1.jūlija.

JRT ēka Lāčplēša ielā pašlaik ir ļoti sliktā stāvoklī – mitruma dēļ vietām ir bojātas pagraba sienas, pamatiem nav hidroizolācijas. Ēkas fasādes apmetums un krāsojums ir bojāts, bet pagalma pusē ir izdrupušas mūra šuves. Tāpat ir stipri bojāti koka logi, galvenais balkons ir sliktā tehniskā stāvoklī, tāpēc ir uzstādīts aizsargsiets.

Ne ēkas fasādes, ne notekcauruļu, ne karnīžu remonts nav veikts kopš 1956.gada, katru pavasari ir jāveic neatliekami remonti avārijas stāvokļa novēršanai. Avārijas stāvoklī ir arī teātra tehniskie tīkli, ugunsdzēsības ūdensvads un sūkņu stacija, savukārt inženierkomunikācijas neatbilst mūsdienu prasībām un normatīvajiem aktiem.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti