Tabakas fabrikas kvartāla 1. posma attīstību par 3,85 miljoniem eiro īstenos «BI_ZENG»

Atkārtotajā Tabakas fabrikas kvartāla 1. posma attīstības iepirkumā par saimnieciski visizdevīgāko atzīts pilnsabiedrības "BI_ZENG" piedāvājums par 3,85 miljoniem eiro (bez PVN), informēja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) attīstības pārvaldes direktors Jānis Ivanovskis-Pigits. Ja nebūs pārsūdzību, VNĪ slēgs līgumu ar uzņēmēju un būvniecība tikšot uzsākta tuvāko mēnešu laikā.

Kā skaidroja VNĪ, pirmreizējā iepirkumā par tiesībām uz Tabakas fabrikas kvartāla 1. posma attīstības ieceres īstenošanu bija pieteikušies 17 būvuzņēmēji un plānotā līguma summa bija 3,5 miljoni eiro (bez PVN). Atkārtotajā iepirkumā pieteicās 12 būvkomersanti, no kuriem 6 bija pieteikušies arī pirmajā iepirkumā. Piedāvājumu summas ir vidēji par 200 tūkstošiem eiro lielākas nekā pirmajā iepirkumā.

"2021. gadā pieredzētais straujais cenu kāpums ietekmēja ne tikai būvniekus, kuriem bija jāatsauc savi pieteikumi dažādos iepirkumos, bet arī pasūtītājus. Kapitālsabiedrība vienmēr ir darījusi visu iespējamo, lai projekti tiktu īstenoti laikā un budžetā. Atkārtotā iepirkuma paredzamā līgumcena ir lielāka nekā pirmreizējā paredzētā, taču tā joprojām iekļaujas projekta kopējā budžetā," norādīja Jānis Ivanovskis-Pigits.

2018. gada nogalē arhitektu biroja NRJA izstrādātā vīzija paredz Miera ielas Tabakas fabrikas kvartāla teritorijas attīstību īstenot vairākos posmos. Projekta noslēgumā kvartālā atradīsies Radošo Industriju inkubators un Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālā filmu skola, kā arī atsevišķs filmēšanas paviljons. Kvartāls nākotnē Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem un akadēmiskajam personālam nodrošinās modernu mācību vidi un sadarbību ar radošo industriju nozares uzņēmumiem. Pirmajā kvartāla attīstības posmā netiks skartas ēkas, kur šobrīd atrodas Jaunais Rīgas teātris.

VNĪ arī norādīja, ka teritoriju, kurā atrodas atjaunojamās ēkas, var vērtēt kā vienu no visdegradētākajām Rīgas apkaimēm, taču vienlaikus tajā ir saglabājusies vēsturiska industriālā vide. Tabakas fabrikas kvartālā esošās ēkas ir valsts nozīmes pieminekļi, kas atrodas Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības zonā.

"Kvartāla teritorijai ir sena un bagāta vēsture, kas ir ietekmējusi kvartāla attīstību," atzīmēja VNĪ. 1912. gadā kvartāla teritorijā atradās Samuela Maikapara dibinātā tabakas fabrika "A.S. Maikapars". 1940. gadā rūpnīca tika nacionalizēta un pārtapa par "Rīgas tabakas fabriku", savukārt 1992. gadā uz tās bāzes tika dibināts Latvijas un Dānijas kopuzņēmums "Tabakas fabrika "House of Prince Riga"". 2009. gadā rūpnīca tika slēgta un līdz 2017. gadam daļa no vecākās ēkas tika restaurēta, kļūstot par Jaunā Rīgas teātra pagaidu rezidenci.

Paralēli prototipēšanas kompleksa izveidei ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF)  atbalstu, VNĪ īsteno vēl divu radošo kvartālu izveidi. Blakus esošajā Miera ielā topošais Tabakas fabrikas kvartāls 1. posmā tiks attīstīts Latvijas Kultūras akadēmijas un Radošo industriju biznesa inkubatora vajadzībām, savukārt Šķirotavas apkaimē Meirānu ielā 2 taps Latvijas Nacionālās operas un baleta kultūras telpu un skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu komplekss. Būvdarbus trīs kvartālos Rīgas pilsētas apkaimēs to radošai attīstībai plānots nodot sabiedrībai 2023. gada rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti