Svinīgi atklās rekonstruēto Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas koka namu

12.septembrī plkst. 12 Rīgā, Lāčplēša ielā 55 notiks rekonstruētās Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas ēkas atklāšana un grāmatas "Koka māja. Wooden House" atvēršana.

Pasākums notiks Eiropas kultūras mantojuma dienu programmā, tajā piedalīsies starptautiskās pieminekļu aizsardzības organizācijas "Europa Nostra" delegācija. Sekmīgi realizētajai rekonstrukcijai jau rakstiski izteikuši atzinību "Europa Nostra" prezidents Plasido Domingo un bijušais prezidents Dānijas princis konsorts Henriks.

Saskatot Rīgas koka arhitektūras mantojuma arhitektonisko un kultūrvēsturisko vērtību, 2000.gadā "Europa Nostra" piedāvāja finansiālu un profesionālu atbalstu Rīgas vēsturiskās koka apbūves saglabāšanas aktualizēšanā un īstenošanā, un ierosināja Rīgas pilsētai kopīgiem spēkiem atjaunot kādu vērtīgu koka māju pilsētas centrā. Tika izveidota biedrība "Latvia Nostra" un atjaunošanai izraudzīta ēka Lāčplēša ielā 55, kas celta 1819.gadā kā Katrīnas skola.

Arhitektes Zaigas Gailes birojs 2001.gadā izstrādāja skolas ēkas atjaunošanas projektu, desmit gadu laikā tas divas reizes tika pārskatīts un aktualizēts, līdz 2011.gadā saņēma ERAF finansējumu un sākās atjaunošanas darbi.

Ēkas rekonstrukcija tika pabeigta 2013.gada decembrī, 2014.gada maijā Latvijas arhitektūras Gada skatē projekts ieguva Latvijas Arhitektūras lielo gada balvu - žūrija novērtēja tā konceptuālo ieceri un realizāciju kā jūtīgu un pārlaicīgu visaugstākā līmeņa arhitektūras darbu.

Skolas ēkas vēsture un atdzimšana dokumentēta grāmatā "Koka māja. Wooden House". Grāmatā apkopoti stāsti un vizuālas liecības par skolu un dzīvi tajā no Katrīnas skolas laikiem līdz rekonstrukcijai: Rīgas un Tartu arhīvu materiāli, ēkas oriģinālie rasējumi, dažādu laiku ēkas uzmērījumi, plāni, zīmējumi, dokumenti, fotogrāfijas, bijušo un tagadējo audzēkņu un pedagogu atmiņas un mācību darbu reprodukcijas, "Europa Nostra" dalībnieku vēstules. Zaigas Gailes detalizēti aprakstītā ēkas atjaunošanas projekta koncepcija un gaita atklāj arhitektes biroja darba filozofiju un piedāvā metodisku materiālu arhitektūras mantojuma saglabāšanā.

Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas rekonstrukcijas projekta autori ir Zaigas Gailes birojs: Zaiga Gaile, Ingmārs Atavs, Liene Griezīte, Andra Šmite, Ģirts Kalinkevičs, Ineta Solzemniece-Saleniece, Dāvis Gasuls, Kristīne Riba, Romans Siņicins.

Grāmatas "Koka māja. Wooden House" idejas autore ir Zaiga Gaile. Tekstu autori: Zaiga Gaile, Liene Zemīte, Anita Čerpinska, Anita Vanaga, Jānis Borgs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt