Septembrī ar tēmu «Ne – noteiktība» notiks «Liepājas Mākslas forums»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Piesakot sevi ar šim brīdim aktuālu tēmu “Ne – noteiktība”, šogad no 25. līdz 27. septembrim Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” rīkos jau sesto mūsdienu mākslas festivālu “Liepājas Mākslas forums”, informēja koncertzāles pārstāvji. Programmā līdzās desmit dažādiem, spilgtiem mākslas notikumiem iekļauta arī Lizbetas Gruvezas dejas performances pasaules pirmizrāde, kas pasūtīta sadarbībā ar Aviņonas teātra festivālu, Ženēvas Laikmetīgās dejas asociāciju, Karalisko Flāmu teātri un citām nozīmīgām Eiropas kultūras organizācijām.

“Šais neparastajos laikos nāk prātā slavenā amerikāņu profesora, matemātiķa Džona Alensa Polosa (John Allen Paulos) teiktais: “Vienīgā noteiktība šai dzīvē ir nenoteiktība”. Šie pravietiskie vārdi pandēmijas apstākļos skan īpaši patiesi un ne – noteiktība kļūst par mūsdienu mākslas festivāla “Liepājas Mākslas forums” pielāgotās programmas “pamatkārtu,” iepazīstinot ar foruma programmas filozofiju, stāsta festivāla mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

“Mākslinieki un viņu darbi ir sabiedrības gara un dvēseles antenas, kas uztver, pārraida un tulko notiekošo jaunās mākslinieciskās formās.

Mākslinieki šai festivālā aicina domāt ekoloģiski, sociāli atbildīgi, viņi skar mums visiem aktuālas tēmas – vientulības neiespējamība, kolektīvā sadarbība, līdzās pastāvēšanas dažādās formas, utopija–distopija, solidaritāte un empātija.

Viņu darbi ir spēcīgi savā saturā un formā, ekstravaganti un kaleidopiski,” turpina Bartkeviča.

“Liepājas Mākslas forums” arī šogad klausītājiem un skatītājiem sniegs iespēju satikties ar spilgtiem savu žanru meistariem ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm – ASV, Beļģijas, Francijas un Palestīnas. Mūsdienu mākslas festivāls 2020. gadā aicinās piedzīvot vienpadsmit dažādus notikumus – dejas izrādes, mākslas izstādi, dzejas diskotēku, radošu darbnīcu jauniešiem, diskusiju, avangarda kamermūzikas koncertu, filmu vakaru, teātra izrādi bērniem un vecākiem, kā arī neparastu multimediālu koncertu.

“Upe”
“Upe”

Šogad foruma programmā seši no 11 pasākumiem būs pieejami bez ieejas maksas, veicot iepriekšēju rezervāciju.

Tāpat mazās formas pasākumiem veidoti vairāki seansi, lai tie būtu pieejami plašākam auditorijas lokam ― bērnu izrāde “Kaka un pavasaris” skatāma divas reizes, Liepājas Universitātes aktieru kursa studenti jaunradītajā izrādē-pastaigā “Upe” aicinās doties četras reizes, bet Palestīnas filmu vakars kultūras namā “Wiktorija” sadalīts divos atšķirīgos seansos.

Sesto “Liepājas Mākslas forumu” atklās pasaules pirmizrāde deju izrādei “Klavieres dejo Debisī”, kas tapusi sadarbībā ar Aviņonas teātra festivālu, Klaras festivālu, Ženēvas Laikmetīgās dejas asociāciju, Karalisko Flāmu teātri, Freiburgas teātri un citām nozīmīgām Eiropas kultūras organizācijām. Dejas un mūzikas performancē festivāla apmeklētāju jau novērtētā horeogrāfe un māksliniece Lizbeta Gruveza (Lisbeth Gruwez) veidos fizisku dialogu ar franču izcelsmes pianisti Klēru Ševaljē (Claire Chevallier). Vijoties starp noteikumiem un lomām, abas mākslinieces meklēs telpu starp notīm franču komponista Kloda Debisī (Claude Debussy) skaņdarbos.

“Transformeri. No Reiha līdz Radiohead”
“Transformeri. No Reiha līdz Radiohead”

Otrās dienas centrālais notikums būs avangarda kamermūzikas koncerts “Transformeri. No Reiha līdz Radiohead”. Tā būs tosta uzsaukšana mūzikas un izpildītājmākslas karnevāliskumam, ekstravagancei un kaleidoskopiskumam. Šajā koncertpogrammā mūziķi ― pašmāju pianists un profesors Juris Žvikovs un jaunās paaudzes situminstrumentālisti Elvijs Endelis un Mikus Bāliņš ― parādīsies kā sava veida “multi-tasking supermeni” – skatāmi no visām pusēm un lenķiem, redzami visā mūsdienu izpildītājmākslinieku daudzveidībā.

“Galaktiskais ceļojums ar Štokhauzenu”
“Galaktiskais ceļojums ar Štokhauzenu”

Mākslas forumu svētdien, 27. septembrī, noslēgs multimediāls koncertuzvedums “Galaktiskais ceļojums ar Štokhauzenu”. 20. gadsimta spilgto vācu komponistu un inovatoru Karlheincu Štokhauzenu interpretēs amerikāņu izcelsmes trombonists Tomass Mūrs (Thomas R. Moore) un nīderlandiešu video mākslinieks Klāss Verpūsts (Klaas Verpoest). Koncerts būs iespēja vienlaikus dzirdēt divus Štokhauzena šedevrus – “Signale zur Invasion” (1992) un “Octophonie” (1991).

Gaidot un ieskandinot sesto “Liepājas Mākslas forumu”, jau pēc divām nedēļām – 25. jūlijā – skvērā pie koncertzāles “Lielais dzintars” ikviens liepājnieks un pilsētas viesis aicināts uz īpašu, iekļaujošu dejas izrādi “Labrys”, kurā skatītāji vienlaikus būs gan vērotāji, gan arī radītāji. Dejas labirints pieejams bez ieejas maksas, iepriekš reģistrējot dalību un vēlamo vietu skaitu.

“Liepājas Mākslas forumu” ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Liepājas pašvaldības finansiālu atbalstu organizē Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru, Gētes institūtu Rīgā, Beļģijas laikmetīgās dejas apvienību “Voetvolk”, interneta žurnālu “Satori”, “Haifas Neatkarīgo filmu festivālu” (Haifa Independent Film Festival), biedrību “Cita Abra” un izdevniecību “Liels un mazs”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti