«Sansusī» gatavojas galvenajiem notikumiem un izsludina rezidenču programmas

Laikmetīgā kamermūzikas festivāla “Sansusī” galvenā programma šogad risinās no 10. līdz 12. augustam. Mākslinieku vārdus var atrast festivāla mājaslapā, bet, kā jau ierasts, pilnā programma būs pieejama tikai pie ieejas festivālā.

Zināmais nezināmajā – kamermūzika, cirks, dejas, performances, izstāde, izrādes bērniem, brīvprātīgo eksperiments, pianistu kautiņi bāros, bezgaļas pārtika, bāri, teltis un rītarosmes. Vienīgais, kas nav noslēpums – 11. augustā uz Aknīstes robežas pie graudu kaltes notiks arī “Sansusī” – Aknīstes Simtgades zaļumballe ar ansambli Ritvara Garozas vadībā, informēja festivāla pārstāve Ilze Tormane.

Arī šogad iesaistīties festivāla tapšanā (6.–10.08.) tika aicināti brīvprātīgie. Šoreiz šīs nedēļas ietvaros norisināsies arī darbnīca/rezidence, kurā kopā ar sešiem jaunajiem mūzikas teātra profesionāļiem – režisori, scenogrāfi, dramaturgu un komponisti no Eiropas un Meksikas – festivāls aicina piedalīties arī brīvprātīgos. Nedēļas garumā kopīgi tiks attīstīta procesā balstīta performance (work in progress) par tādām tēmām kā mežs, noslēpumi un rituāli, izspēlējot ideju skices un rezultātu izrādot apmeklētājiem festivāla programmā. Dalībai procesā nav nosacījumu – atklāsim katra brīvprātīgā īpašās spējas un mākslinieciskās intereses. Rezidences dalībnieki ir ''Akademie Musiktheater heute'' jeb Laikmetīgās Mūzikas teātra akadēmijas (Vācija) programmas stipendiāti.

Šogad līdzās festivālam “Sansusī” rezidenču centrā divas nedēļas pirms festivāla notiks aktīva mākslinieciskā darbība. No 6.–10. augustam Sansusī rezidenču centrā viesosies dzejnieks un aktieris Emanuels Vilsēns, lai vadītu koprakstīšanas un dzejas performēšanas meistarklasi par tēmu “Izstāstīt pasauli”.

Tēma rosina meklēt atbildes jautājumiem par to, kas īsti ir dzeja un kāda ir tās patiesā vieta mūsdienu pasaulē. Dzejas darbnīca ikvienam dalībniekam dos iespēju aptvert to, ka katrā no mums mājo dzejnieka dvēsele, jo dzeja ir arī eksistences kustība un cīņas izteiksme vārdos. Meistarklases uzdevums ir piecu dienu laikā (strādājot katru dienu 4–6 stundas) aplūkot dažādās dzejas rakstīšanas metodes, deklamēšanas veidus un citas radošās rakstīšanas tehnikas, lai rezultātu prezentētu festivāla sagatavošanas nedēļā ceturtdien, 9. augustā. Papildu informācija festivāla mājaslapā. Meistarklases norisi atbalsta Francijas Institūts Latvijā.

Savukārt no 2018. gada 14. jūlija izsludināta pieteikšanās “Sansusī” mākslinieku rezidencei Susējā. Izvēlētajiem māksliniekiem tiks dota iespēja divas nedēļas (no 28. jūlija līdz 10. augustam) dzīvot un strādāt “Sansusī” rezidenču centrā, sava jaundarba radīšanā iesaistot Aknīstes vietējos iedzīvotājus.

Mākslinieku pienākums ir vismaz 8 stundas nedēļā veltīt sadarbībai ar vietējiem iedzīvotājiem, īpaši domājot par Aknīstes bērniem un jauniešiem. Rezidences perioda beigās mākslinieki aicinās Aknīstes iedzīvotājus un interesentus no citām Latvijas pilsētām uz jaundarba (vai darba procesa posma rezultāta) publisku izrādīšanu. Šogad rezidence vienlaicīgi plāno uzņemt astoņus Latvijas un ārvalstu māksliniekus. Rezidenču centru atbalsta “Latvijas Valsts mežu atbalstītās ''Zemgales kultūras programma 2018” projekta ““Sansusī” sociāli atbildīgas mākslas rezidence” ietvaros.

Festivāls „Sansusī” Aknīstes novadā notiek kopš 2014. gada, un tas ir izpelnījies plašu publikas atzinību. Tas ir starpdisciplinārs skatuves mākslu festivāls ar akcentu uz kamermūziku un alternatīvu gaisotni. Festivāls apvieno bezrūpīgu būšanu pie dabas, draugu un ģimenes lokā,  ar izsmalcinātu kamermūzikas un citu skatuves mākslas žanru baudījumu. Šeit ikviens var nokļūt tuvāk augstvērtīgai mākslai, atklājot to bez ierastās ārējās spozmes un koncertzāles stīvuma.

Biļešu cena uz vienu festivāla dienu ir 20 eiro, uz trim dienām 40 eiro. Biļetes var iegādāties festivāla interneta vietnē vai “Biļešu paradīze” kasēs, kā arī pie ieejas festivālā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt