«Rīgas mākslas telpā» top multimediju izstāde un dejas pieredze par Emīlu Dārziņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No šī gada 21. jūlija "Rīgas mākslas telpas" Lielajā zālē būs skatāma multimediju izstāde un trīs vakarus piedzīvojama laikmetīgās dejas pieredze "Dārziņš". Pirmā dejas izrāde notiks 28. jūlijā. Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz 21. augustam, informēja izstāžu zāles pārstāvji.

Ieceres iniciatore ir horeogrāfe Liene Grava, kuras interese par Emīla Dārziņa (1875–1910) dzīvi un likteni rosināja sadarboties ar režisoru Robertu Rubīnu un mūzikas apskatnieku Orestu Silabriedi.

"Kopīgi tapa ideja par izstādi, kas stāsta par komponistu, kura iemīļotās melodijas un traģiskais dzīvesgājums visos laikos rosinājis pārdomas par to, kā radošam garam sadzīvot ar savu identitāti un kā cilvēka izdarītās izvēles ietekmē viņa dzīvesgaitu," teikts izstādes aprakstā.

Izstādes septiņās istabās, kuras izveidojusi scenogrāfe Ieva Kauliņa, izstādīti mākslinieces Kristīnas Rubīnes autortehnikā darināti mākslas darbi, citāti no periodikas, Emīla Dārziņa mūzikas lauskas, kāds dzejolis, video un kāda zīmīga Emīlijas Gruzītes glezna.

Izstādes māksliniece Kristīna Rubīna par izvēlēto autortehniku atklāja: "Šajā stāstā par Emīlu Dārziņu kā vadmotīvu es izvēlējos izmantot pinumu tehniku, kas palīdz ienest struktūru un savienot dažādus tēlus. Kosmoss, ainavas un jūras skati rada noskaņas, savukārt fotogrāfiju attiecības ar pinumiem, kuri tiek atklāti un atrauti, dod smalku mājienu par Emīla Dārziņa dzīves notikumu pavērsieniem un drāmām."

Trīs vakarus skatītājiem būs iespēja paplašināt priekšstatus par Emīlu Dārziņu, skatoties Lienes Gravas radītu laikmetīgās dejas izrādi, kuru izdejos dejotājs Artūrs Nīgalis. Izrādei oriģinālmūziku kopīgi sacerējuši elektroniskās mūzikas autors Oyaarss un ģitārists Mārcis Auziņš.

Izstādes autorus nodarbināja jautājumi: kas būtu noticis, ja Dārziņš liktenīgajā augusta naktī nebūtu izkritis no vilciena, un kāds būtu viņa komponētās operas "Rožainās dienas" liktenis? Uz šiem jautājumiem nav atbildes, tomēr izstādes veidotāji uzdrošinās piedāvāt savu versiju, savukārt izzinātkāram skatītājam te ir iespēja no šī visa veidot arī pašam savu stāstu par Emīlu Dārziņu.

Dejas izrāde notiks 28. jūlijā, 10. un 11. augustā "Rīgas mākslas telpā" pulksten 19.00.

Multimediju izstādes un dejas pieredzes radošajā grupā ir režisors Roberts Rubīns, dramaturgs Orests Silabriedis, horeogrāfe Liene Grava, dejotājs Artūrs Nīgalis, māksliniece Kristīna Rubīne, scenogrāfe Ieva Kauliņa, animācijas autors Pauls Poikāns, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, mūzikas autori – Oyaarss, Mārcis Auziņš, Emīls Dārziņš, producentes – Marta Kontiņa, Elizabete Palasiosa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti