Rīgas Krievu teātrim iecelta pagaidu vadītāja

29. novembrī, beidzoties ilggadējā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra valdes locekļa Eduarda Cehovala darbības pilnvaru termiņam, uz laiku līdz atklātā konkursa rezultāta noskaidrošanai teātrī tiks iecelts Kultūras ministrijas (KM) nominēts pagaidu valdes loceklis – KM valsts sekretāra vietniece Baiba Zakevica, LSM pavēstīja Kultūras ministrijas pārstāve Lita Kokale.

Jau ziņots, ka atklātā konkursā uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) “Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris” valdes locekļa amatu tika saņemti pieci pretendentu pieteikumi. Vairāki no tiem izvirzīti vērtēšanai konkursa otrajā kārtā, tādējādi dodot iespēju salīdzināt spēcīgāko pretendentu sadarbības, komunikācijas, darba organizācijas un vadības prasmes. Izmantojot starptautiskus un adaptētus vērtēšanas testus, profesionāls personāla atlases uzņēmums noskaidros pretendentu kā personību piemērotību teātra vadītāja amatam. Nominācijas komisija, ievērojot konkursa dalībnieku iegūto punktu skaitu visās tā kārtās, t.sk. personības vērtēšanas testu rezultātus, lems par Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra vadītāja amatam atbilstošāko pretendentu.

Tāpat ziņots, ka pretendentiem izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālajās vai humanitārajās zinātnēs, vismaz divu gadu darba pieredze vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā (iegūta pēdējo septiņu gadu laikā), teicamas latviešu valodas un vismaz divu svešvalodu (t.sk. krievu valodas) zināšanas, zināšanas un izpratne par kultūras nozarēm (īpaši teātra nozari), zināšanas un izpratne par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību (t.sk. finanšu vadību), labas sadarbības un komunikācijas prasmes, stratēģiska, konceptuāla un radoša domāšana, labas darba organizācijas un vadības prasmes

Rīgas Krievu teātra valdes locekļa amata pretendentiem bija jāiesniedz teātra iepriekšējās trīs gadu darbības izvērtējums, kā arī turpmākās darbības attīstības piedāvājums pieciem gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Iesniegtos pieteikumus teātra valdes locekļa amatam izvērtē speciāli izveidota nominācijas komisija, kuras priekšsēdētāja pienākumus pilda KM valsts sekretārs Sandis Voldiņš, komisijas priekšsēdētāja vietnieces pienākumus - KM valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone. Komisijas locekļi – VSIA “Dailes teātris” valdes loceklis Andris Vītols, Pārresoru koordinācijas centra kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas konsultante Sarmīte Ozola un neatkarīgais eksperts – Latvijas Teātra padomes pārstāvis, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Jānis Siliņš.

Jau ziņots, ka ilggadējais Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra valdes loceklis Eduards Cehovals 3.oktobrī Kultūras ministrijā vērsās ar iesniegumu, kurā lūdza nepagarināt ar viņu darba attiecības; E.Cehovala darbības pilnvaru termiņš beidzas 29. novembrī.

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti