Rīgas cirka ēkas bijušā īpašnieka mantiniekiem izmaksās kompensāciju

Ministru kabinets (MK) 27. maijā lēma izmaksāt 815 592,17 eiro kompensāciju, kas Rīgas cirka ēkas bijušā īpašnieka mantiniekiem izmaksājama atbilstoši šī gada 31. marta Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta spriedumā noteiktajam, informēja Kultūras ministrijas pārstāvji.

Valdība Rīgas cirka ēkas bijušā īpašnieka mantiniekiem izmaksājamās kompensācijas apmēru apstiprināja,  balstoties uz MK 1995. gada 11. jūlija noteikumiem Nr.197 ,,Noteikumi par bijušo īpašnieku mantas kompensācijas vērtības noteikšanu un tās salīdzināšanu ar privatizējamo objektu (mantas) pašreizējo vērtību” un Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta spriedumā norādītajiem apsvērumiem, proti, kompensācijas vērtības pārrēķināšanai pašreizējās cenās par atskaites punktu ņemot MK 2017. gada 9. augusta rīkojuma Nr.421 ,,Par nekustamo īpašumu Merķeļa ielā 4, Rīgā” izdošanas dienu.

Kā norāda Kultūras ministrija, atbilstoši valdības 2017. gada 9. augusta lēmumam Merķeļa ielas 4, Rīgā, bijušā īpašnieka mantiniekiem jau tikusi izmaksāta kompensācijas daļa 297 765,44 eiro apmērā.

Saskaņā ar Rīgas apgabaltiesas 2015. gada 24. novembra spriedumu, tika atzītas valsts īpašuma tiesības uz Rīgas cirka ēku Merķeļa ielā 4. Šis spriedums stājās spēkā 2016. gada 6. jūnijā, un Rīgas cirka ēka reģistrēta zemesgrāmatā uz valsts vārda Kultūras ministrijas personā. No šī sprieduma un likuma „Par valsts nozīmes izglītības, kultūras un zinātnes objektiem un nacionālajām sporta bāzēm” izrietēja, ka īpašuma tiesības uz Rīgas cirka ēku nebija atjaunojamas un tā vietā ēkas bijušā īpašnieka mantiniekiem izmaksājama kompensācija. Domstarpības, kas tika risinātas tiesas ceļā, pastāvēja jautājumā par atlīdzības apmēra noteikšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt