Rīgā un Daugavpilī atjaunotas Nacionālā arhīva ēku iekštelpas

Pabeigta iekštelpu atjaunošana Latvijas Nacionālā arhīva ēkās Skandu ielā Rīgā un Komandanta ielā Daugavpilī, informēja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Latvijas Nacionālā arhīva ēkā Daugavpilī, Komandanta iela 9, veikts kosmētiskais remonts atsevišķu telpu apdares atjaunošanai. Veikta publiski pieejamo telpu un arhīva darbinieku kabinetu apdares atjaunošana, durvju nomaiņa, ierīkota jauna, energoefektīva LED apgaismojuma sistēma. Ēkā uzlabota gan arhīva darbinieku darba vide, gan radīti patīkami apstākļi arhīva apmeklētājiem pieejamajās telpās. Kosmētiskā remonta kopējās izmaksas ir 82,6 tūkstoši eiro bez PVN.

“Daugavpils valsts zonālais arhīvs nodrošina Nacionālajā dokumentārajā mantojumā iekļaujamo dokumentu uzkrāšanu un izmantošanu Daugavpils pilsētas, Augšdaugavas, Krāslavas, Līvānu un Preiļu novados. Arhīvu attīstības koncepcijas ietvaros 2020. gadā veica ēkas energoefektivitātes uzlabošanu un 2021. gadā – iekštelpu atjaunošanu. Atjaunotās telpas nodrošina iespēju pieņemt dažādu institūciju dokumentus un tos saglabāt nākamajām paaudzēm,” norādīja Daugavpils zonālā valsts arhīva direktore Ināra Lazdāne.

Latvijas Nacionālā arhīva ēkā Rīgā, Skandu ielā 14, atjaunota ieejas halle, veikta tās apdares atjaunošana, logu un durvju nomaiņa, ierīkota jauna, energoefektīva LED apgaismojuma sistēma. Jaunā apgaismojuma sistēma aprīkota ar atsevišķu uz sliedēm pielāgojamu un ar gaismas intensitāti regulējamu prožektoru sistēmu, kura rada estētiski pielāgotu vidi, lai realizētu nelielu izstāžu elementu izgaismošanu. Atjaunoti turniketi, to risinājumus piemērojot piekļuvei cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī veikta inženiersistēmu modernizācija – atjaunota elektroinstalācija, piekļuves kontroles, ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma. Veikto darbu rezultātā uzlabots gan Latvijas Nacionālā arhīva ēkas inženiertehniskais stāvoklis, gan radīti patīkami apstākļi Latvijas Nacionālā arhīva apmeklētājiem un darbiniekiem, atrodoties ēkas plašajā ieejas hallē. Kosmētiskā remonta kopējās izmaksas ir 97,3 tūkstoši eiro bez PVN.

Lai sakārtotu un efektīvi izmantotu arhīva vajadzībām paredzētos nekustamos īpašumus, 2020. gada nogalē apstiprināta arī arhīvu attīstības koncepcija. Tajā līdz 2030. gadam plānots modernizēt astoņas arhīva ēkas, pielāgojot telpas arhīvu vajadzībām, radot komfortablu darba vidi, piemērotas telpas un mikroklimatu dokumentu glabāšanai, restaurācijai un digitalizēšanai. Tāpat paredzēts izveidot arī publiski pieejamās telpas, piemēram, lasītavas, un labiekārtot teritoriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt