Rīta Panorāma

Krista Auznieka kameroperas «Saules vējš» pasaules pirmatskaņojums

Rīta Panorāma

Rīgas Krievu teātra aktieru kursa diplomdarbu nedēļa

Sākas Starptautiski praktiskā konference un izstāde «Cimdu pasaule»

Rīgā sākas plaša starptautiska konference «Cimdu pasaule»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

No 5. līdz 7. jūnijam Rīgā notiks starptautiska konference „Cimdu pasaule”. Lektoru vidū būs ne tikai Latvijas tautas lietišķās mākslas nozares eksperti, bet arī viesi no Norvēģijas, Zviedrijas, Nīderlandes, Igaunijas un pat Japānas. Šāda mēroga konference, kas veltīta rokdarbiem, Latvijā tiek rīkota pirmo reizi.

Konferences laikā notiks gan sarunas par cimdu adīšanas tradīcijām un tehnikām, gan praktiskas nodarbības. Tās dalībnieki būs rokdarbu praktizētāji no Latvijas, Kanādas, Dānijas un citām valstīm.

„Mums un mūsu tuvākajiem kaimiņiem ir gan kopīgas, gan ļoti atšķirīgas cimdu adīšanas un valkāšanas tradīcijas. Ir daudz faktu un informācijas, ar kuru, savstarpēji apmainoties, mēs bagātināsim savas zināšanas par cimdiem. Konference dos iespēju dalīties pieredzē, dibināt jaunus kontaktus un sadarbības iespējas turpmākam pētnieciskam un radošam darbam,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

Lai radītu interesi par cimdu darināšanu, 6. jūnijā plkst. 14.14 Stacijas laukumā Rīgā notiks zibakcija, kuras laikā gan konferences dalībnieki, gan ikviena adītāja no Latvijas tiks aicināta 15 minūtes adīt cimdus.

Plašāk par konferences norisi LNKC mājas lapā!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti