Sadaļas Sadaļas

Radošajām personām pieejamas bezmaksas konsultācijas par gaidāmajām nodokļu izmaiņām

Latvijas Radošo savienību padome (RSP) sadarbībā ar Kultūras ministriju ir uzsākusi jaunu programmu ar bezmaksas konsultācijām radošām personām un radošajām savienībām (kultūras NVO) par jautājumiem, kas saistīti ar jaunākajām nodokļu izmaiņām, juridiskiem un grāmatvedības jautājumiem, informēja RSP pārstāvji.

Jaunajā programmā konsultācijas tiks sniegtas reizi divās nedēļās grupas semināros “Zoom” platformā, kā arī rakstiskā veidā, savu jautājumu nosūtot uz e-pastu [email protected], un specifiskos gadījumos arī individuālu konsultāciju formā. Līdztekus tiks izveidota biežāk uzdoto jautājumu (BUJ) sadaļa RSP mājaslapā www.makslinieki.lv, kur būs atrodamas galvenās atbildes uz tipiskākajiem jautājumiem un situācijām.

Konsultācijas sniegs Linda Miezīte, praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības, finanšu un juridiskajos jautājumos, SIA “Mensarius”, SIA “Grāmatvedība biznesam” un “Finanšu kompānija Mensarius” valdes priekšsēdētāja ar praktisku pieredzi grāmatvedības uzskaitē maziem un vidējiem uzņēmumiem, SIA, biedrībām, IK un pašnodarbinātām personām.

Daļa no konsultācijās ietverto tēmu loka radošām personām būs par nodokļu režīmiem un nodokļu nomaksas kārtību, grāmatvedības veikšanu, personas tiesībām un pienākumiem, izvēli starp “pašnodarbinātu personu” un “saimnieciskās darbības veicēju”, pašnodarbinātiem prognozēto ienākumu zem 500 euro mēnesī pieteikšanu. Savukārt radošām savienībām (kultūras NVO) – par kultūras NVO pienākumiem sociālo iemaksu veikšanā par nepilnas slodzes darbiniekiem, uz uzņēmuma līguma nodarbinātiem, pašnodarbinātajiem, projektos iesaistītām personām un citiem, kā arī par nodokļu likmēm pēc nodokļu reformas un līgumu veidiem, kādus iespējams slēgt ar fiziskām personām: autoratlīdzības līgums, uzņēmuma līgums, saimnieciskās darbības konts, MUN un citi.

Pirmais grupas seminārs “Zoom” platformā notiks jau trešdien, 12. maijā, pulksten 17.00, uz to īpaši aicināti pieteikties visi radošie, kurus skars 2021. gada nodokļu izmaiņas, kā arī visi tie, kas vēlas uzzināt vairāk par RSP jauno konsultāciju programmu. Plašāka informācija par pieteikšanos uz semināru meklējama RSP mājaslapā.

Biedrība Latvijas Radošo savienību padome ir kultūrpolitikas NVO, kurā ietilpst 11 radošās savienības, kas pārstāv vairāk nekā 3000 individuālo biedru. Padomes biedri ir: Latvijas Arhitektu savienība, Latvijas Dizaineru savienība, Latvijas Kinematogrāfistu savienība, Latvijas Komponistu savienība, Latvijas Mākslinieku savienība, Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Teātra darbinieku savienība, Latvijas Zinātnieku savienība, Latvijas Fotogrāfu savienība un Horeogrāfu asociācija, kā arī Latvijas Rokmūzikas asociācija kā asociētais biedrs. Padome ir lielākā kultūras nozares NVO, kas pārstāv kultūras nozarē strādājošo profesionālās, sociālās un ekonomiskās tiesības un intereses, ir piedalījusies Radošo personu atbalsta programmas un Jaunrades stipendiju mērķprogrammas izveidošanā, regulāri sadarbojas ar nozares profesionāļiem, LR Kultūras ministriju un Valsts Kultūrkapitāla fondu.

KONTEKSTS:

2020. gada nogalē ir pieņemti grozījumi vairākos nodokļu tiesību aktos, kas nozīmē, ka 2021. gadā gan uzņēmējus, gan privātpersonas skars vairākas izmaiņas nodokļu jomā. Daļa izmaiņu stāsies spēkā no 1. jūlija, tai skaitā gaidāmas izmaiņas nodokļu maksāšanas kārtībā tiem autoratlīdzību saņēmējiem, kas nav reģistrējušies kā saimnieciskās darbības veicēji, kā arī ieviestas minimālās obligātās VSAOI iemaksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt