Sadaļas Sadaļas

Publiskajos «zaļā režīma» pasākumos rīkotāji varēs paredzēt arī «dzelteno sektoru» apmeklētājiem ar bērniem līdz 12 gadu vecumam

Publiski pasākumi, tai skaitā kultūras pasākumi, turpmāk būs pieejamāki ģimenēm ar bērniem, paredz valdības apstiprinātās izmaiņas pasākumu rīkošanas noteikumos.

Precizēts virsraksts:

Publiskajos “zaļā režīma” pasākumos rīkotāji varēs paredzēt arī “dzelteno sektoru” apmeklētājiem ar bērniem līdz 12 gadu vecumam.

Kā informēja Kultūras ministrijā (KM) turpmāk kultūras un izklaides pasākumus tā sauktajā “zaļajā režīmā” varēs apmeklēt pieaugušie ar Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātiem, ņemot līdzi arī savus nepilngadīgos bērnus.

Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic Covid-19 testi, savukārt bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāspēj uzrādīt Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts

(negatīvs rezultāts 48 stundu laikā pirms pasākuma veiktam Covid-19 testam, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, vai negatīvs rezultāts 6 stundu laikā pirms pasākuma veiktam SARS-CoV-2 antigēna testam).

Norises rīkotājam iepriekš ir jāparedz, vai “zaļā režīma” pasākumu varēs apmeklēt vakcinētas / vīrusu pārslimojušas personas ar bērniem, un par šādu iespēju jāinformē biļešu iegādes vietās vai pasākuma reklāmas materiālos. Ja šāda iespēja tiks paredzēta, pasākuma rīkotājam obligāti jānodrošina atsevišķs sektors, kurā ierādāmas vietas vecākiem ar tiem bērniem, kuri pasākumu apmeklē bez Covid-19 sertifikāta vai ar Covid-19 testēšanas sertifikātu. Minētajā sektorā jāievēro visi “dzeltenā režīma” pasākumu organizēšanā noteiktie drošības nosacījumi – fiksētas, personalizētas sēdvietas, kas izkārtotas ievērojot savstarpēju 2 metru distanci, skatītāju plūsmu nodalīšana u.c. epidemioloģiskās prasības, arī sejas masku lietojums, ja pasākums notiek telpās, kā arī skatītāju skaita ierobežojumi. Šādos pasākumos visiem pasākuma apmeklētājiem koptelpās būs jāievēro vispārējie epidemioloģiskās drošības nosacījumi – 2 metru distance un sejas masku lietošana.

Jau iepriekš tika noteikts, ka pasākumu organizatori var rīkot ”dzeltenā režīma” pasākumus, atsevišķi nodalot “zaļā režīma” sektoru apmeklētājiem, kas ir vakcinēti pret Covid-19 vai to izslimojuši. Kā LSM.lv paskaidroja Kultūras ministrijā, izmaiņas regulējumā nozīmē, ka tagad būs iespējams rīkot “zaļā režīma” pasākumus, atsevišķi nodalot “dzeltenā režīma” sektoru apmeklētājiem ar tiem bērniem, kuri pasākumu apmeklē bez Covid-19 sertifikāta vai ar Covid-19 testēšanas sertifikātu.

Tas nozīmē, ka uz pasākumu kopumā attieksies “zaļā režīma” noteikumi – neierobežots norises laiks un apmeklētāju skaits – taču “dzeltenā režīma” sektorā tik un tā būs jāievēro noteiktie drošības nosacījumi.

Tāpat noteikts, ka turpmāk publiskos pasākumos vienkopus personalizētās sēdvietās varēs atrasties līdz 10 vienas mājsaimniecības locekļi (4 pieaugušie un 6 bērni). Līdz šim publiska pasākuma apmeklējumā kopā, neievērojot savstarpēju 2 metru distanci, sēdināt varēja ne vairāk kā 4 vienas mājsaimniecības locekļus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt