Precizēti nosacījumi fotogrāfu darbam un tiešraižu nodrošināšanai līdz 11. janvārim

Valdība otrdienas, 22. decembra, sēdē veica precizējumus normatīvajā regulējumā, kas laika periodā līdz 2021. gada 11. janvārim paredz mutes un deguna aizsegu lietošanu tiešraižu translāciju un ierakstu veikšanā, informēja Kultūras ministrijas pārstāvji. Tāpat precizēts skaidrojums par fotopakalpojumu sniegšanas un fotogrāfu darba nosacījumiem.

Valdība precizēja nosacījumus attiecībā uz mutes un deguna aizsegu lietošanu tiešraižu translāciju un ierakstu veikšanas laikā, nosakot, ka pilnvērtīgai darba pienākumu veikšanai publiskās iekštelpās, ja telpā atrodas vairāk par vienu personu, mutes un deguna aizsegus varēs nelietot tikai gadījumos, kad:

  • tiek sagatavota vai veikta kultūras vai reliģiskas norises tiešraides translācija vai ieraksts, tai skaitā tīmekļa resursos – piemēram, tiešsaistes koncerti un izrādes, tiešsaistes dievkalpojumi;
  • tiešraides translācija vai ieraksts mācību nodrošināšanai attālināti – piemēram, tiešsaistes mācību nodarbības, semināri, konferences;
  • tiek veikta audiovizuāla darba veidošana – piemēram, filmu un reklāmu filmēšana.

Izņēmums mutes un deguna aizsega lietošanā attiecas tikai uz filmēšanas darbiem publiskās iekštelpās, un šo darbu veikšanai vispirms ir jāiegūst telpu tiesiskā valdītāja (īpašnieka vai īrnieka) atļauja. Mutes un deguna aizsegu filmēšanas un sagatavošanās (tai skaitā mēģinājumu) laikā drīkstēs nelietot tikai un vienīgi procesā tieši iesaistītās filmētās personas (piemēram, mūziķi, aktieri, dejotāji, pasniedzēji, garīgais un kalpojošais personāls), ja šo personu darba pienākumus nav iespējams pilnvērtīgi veikt, valkājot mutes un deguna aizsegu.

Izņēmums nav attiecināms uz filmēšanas vai sagatavošanas procesā iesaistīto atbalsta personālu (operatoriem, gaismu un skaņu inženieriem, režisoriem, grimētājiem utt.). Šis izņēmums nav attiecināms arī uz fizisku personu veiktām tiešraidēm (tai skaitā tīmekļa resursos) un veidotiem audiovizuālajiem darbiem.

Tāpat valdībā saskaņots skaidrojums par ierobežojumiem attiecībā uz klātienes fotopakalpojumu sniegšanu. Valdība apstiprināja, ka šis ierobežojums neattiecas uz profesionālu fotogrāfu darbu, kas tiek veikts juridiskas personas vajadzībām darba izpildes ietvaros – piemēram, fotografēšanu plašsaziņas līdzekļu vai reklāmas vajadzībām, kā arī fotografēšanu, kurā nav iesaistītas citas fiziskas personas, un fotografēšanu, kuru veic privātpersonas bez komerciāla nolūka.

Līdz ar to aizliegums sniegt fotopakalpojumus klātienē (izņemot fotogrāfiju izgatavošanu dokumentiem) attiecināms tikai uz fotopakalpojumiem, ko par samaksu viena fiziskā persona sniegs citai fiziskajai personai.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

17. decembrī valdība apstiprināja papildu ierobežojumus rīkojumā Covid-19 izplatības mazināšanai, aicinot cilvēkus svētkos ievērot klusuma periodu. Tostarp noteikti papildu ierobežojumi tirdzniecībai. Ierobežoti arī klātienes pakalpojumi, kā arī par vienu nedēļu pagarināts skolēnu Ziemassvētku brīvlaiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt