Piejūras brīvdabas muzejā aicina iepazīt Mazbānīša stāstu filmā

Piejūras brīvdabas muzejā ceturtdien, 12. martā, ciklā "Vēstures otrdienas" notiks filmas "Mazbānīša līnija Ventspils - Dundaga 1934. - 1962.g." demonstrācija un tikšanās ar filmas autoriem, medijus informē Ventspils muzeja pārstāvji.

Cikls “Vēstures otrdienas” pietur Piejūras brīvdabas muzejā, lai izstāstītu Mazbānīša līnijas Ventspils-Dundaga stāstu. Šīs līnijas būvniecība tika uzsākta 1932. gadā, to veica divos etapos un pabeidza 1934. gadā. Būvniecība bija visai sarežģīta gan tehniski, gan trauksmainās krīzes laika dēļ, kas norisinājās Latvijā tieši šajā laikā un nesa līdzi lielu bezdarbu. Savu artavu līnijas būvniecībā deva arī bezdarbnieki, kurus nodarbināja šajos darbos, sasniedzot līdz pat 700 cilvēku. Jaunā līnija savienoja vairākus mežu masīvus un pagastu centrus, tā kļuva par galveno satiksmes un transporta līdzekli starp Ventspili un lielākajiem apdzīvotajiem punktiem līnijas garumā.

Ventspils novada domei sadarbojoties ar vēsturnieci Selgu Puriņu, tapusi filma, kas skatītājus aizved atpakaļ 20. gadsimtā Ziemeļkurzemē, kur šī līnija bija nozīmīga dzīves sastāvdaļa dažādu ciemu ļaudīm. Filma veltīta visiem mašīnistiem, konduktoriem, staciju priekšniekiem un dežurantiem, pārmijniekiem un visiem dzelzceļa strādniekiem, kā arī staciju bērniem, kam ogļu smarža un bānīša svilpe atsauc atmiņā blakus sliedēm pavadīto bērnību.

Pasākumā būs iespēja satikties ar filmas veidotāju komandu un Artūru Tukišu – Piejūras brīvdabas muzeja vēsturnieku, grāmatas "Lauku platuma dzelzceļi” līdzautoru.

Ieeja - bez maksas

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt