Pavasarī daudzviet Rīgā norisināsies apkaimju svētki

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā visu gadu notiek pasākumu sērija „Aktīvās apkaimes” - rīdzinieku ierosināti un īstenoti notikumi dažādās pilsētas apkaimēs - gan vietējo iedzīvotāju izplānotas un vadītas ekskursijas, gan mākslinieku plenēri, fotoakcijas, svinības, apkaimju festivāli, lekcijas un diskusijas.

„Rīga 2014” tematiskās līnijas „Ceļu karte” kuratore Gundega Laiviņa akcentē:

 Eiropas kultūras galvaspilsētas programma veidota tā, lai gadu caurvītu iespējami daudz norišu Rīgas apkaimēs, kaut uz brīdi padarot par kultūras epicentriem dažādas apkaimes - no Purvciema līdz Zolitūdei, no Sarkandaugavas līdz Torņakalnam.”

Jau sestdien, 12. aprīlī, Mārupes kultūras namā būs atklāšanas svētki projektam „Tēriņu ielas mistērijas”. Izstādes atklāšana, muzikāli priekšnesumi un meistardarbnīcas norisināsies no plkst.13 līdz 16. Šajā projektā apkaimju iedzīvotāji, profesionālu mākslinieku konsultēti, radīs mākslas darbus par Rīgas apkaimēm.

Savukārt 10. aprīlī plkst.18 Rīgā, Lielā ielā 39 biedrība „Bolderājas grupa” aicina uz pirmo sarunu diskusiju ciklā par Bolderāju. Priekšlasījumu par poļu laikiem būs sagatavojis Grigorijs Salnīts. Vasaras garumā Bolderājas aktīvie cilvēki aicinās uz notikumu ciklu Daugavgrīvas cietoksnī. Ar kultūras pasākumiem šis 17. gadsimta cietoksnis tiks atvērts apskatei un diskusijām.

Vairāki „Rīga 2014” notikumi apkaimēs ir saistīti ar publiskās telpas labiekārtošanu, procesā iesaistot vietējos iedzīvotājus. 9. aprīlī Čiekurkalnā un 10. aprīlī Ziepniekkalnā notiek darbnīcas, kuru laikā profesionāli mākslinieki kopā ar iedzīvotājiem radīs audiovizuālus mākslas darbus par apkaimes attīstības vīziju. Sarkandaugavā talka notika jau pagājušogad, un maijā tiks atvērts kopā ar rajona iedzīvotājiem labiekārtotais Alekša skvērs - publiskais laukums pašā Sarkandaugavas sirdī.

Maijā uz apkaimju svētkiem aicinās vairākas Rīgas apkaimes. 15. un 16. maijā notiks Juglas iedzīvotāju svētki „Lielā Jugla”, aicinot apzināties Juglas kultūrvēsturiskās saknes un radoši pētīt apkaimes veidolu. Savukārt 17. maijā pirmo reizi notiks Sarkandaugavas strādnieku svētki. Rīgas centra apkaimes identitāte un radošā sadraudzība būs uzmanības centrā Latvijas Mākslas akadēmijas Pagalma svētkos 24. maijā. Visu maiju uz festivālu „Ziedoņdārza stāsti” aicina Ziedoņdārzs. Maija mēneša garumā ikviens būs aicināts uz mākslinieces Aijas Bley Portretu darbnīcu VEF kultūras pilī, savukārt gada garumā reizi mēnesī Ziemeļblāzmas kultūras pilī notiek svētdienas mākslas skolas.

Informācija par visiem apkaimju programmas un tematiskās līnijas „Ceļu karte” projektiem pieejama „Rīga 2014” mājas lapā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti