Pasniegs Aleksandra Čaka balvu un atklās ekspozīciju «Čaka skartie»

Otrdien, 27.oktobrī, plkst. 18 Rīgas mākslas telpā notiks Aleksandra Čaka balvas pasniegšanas ceremonija, un tiks atklāta ekspozīcija "Čaka skartie", kas Rīgas mākslas telpas Intro zālē būs apskatāma līdz 20.novembrim.

Aleksandra Čaka balva pirmo reizi tika pasniegta 2001.gadā - dzejnieka simtajā dzimšanas dienā. Reizi divos gados balvas tiek pasniegtas par ieguldījumu Aleksandra Čaka personības un daiļrades izpētē un popularizēšanā, kā arī Rīgas pilsētas tēla mākslinieciski augstvērtīgā interpretējumā.

Kā vēstīts, Aleksandra Čaka balvai pretendentus varēja pieteikt divās nominācijās: par mākslinieciski augstvērtīgu, novatorisku Rīgas interpretējumu literatūrā, mūzikā, arhitektūrā, grāmatniecībā, dizainā, filmu, teātra vai vizuālajā mākslā, kā arī par nozīmīgu veikumu Aleksandra Čaka daiļrades izpētē, saglabāšanā, popularizēšanā vai tulkošanā.

Balvas pasniegšanas ceremonija, pulcējot interesentus, piesaista dzejnieka Aleksandra Čaka personības un daiļrades izzināšanai arvien jaunus cilvēkus. Ceremonijas tiešraidi ikvienam interesentam būs iespēja vērot uz Rīgas mākslas telpas fasādes 27.oktobrī no plkst. 18 līdz 20. Pasākumā notiks arī Aleksandra Čaka pirmo poēmu "Poēma par ormani" un "Umurkumurs", kas pārizdotas pēc ilgāka pārtraukuma, atvēršanas svētki.

Ekspozīcija "Čaka skartie" Rīgas mākslas telpas Intro zālē tapusi, iedvesmojoties no Aleksandra Čaka poēmas "Mūžības skartie" un strēlnieku cīņām par savu valsti. Ekspozīcijas veidotāji radījuši ierakumu gaisotni, izmantojot instalācijas, skaņas un gaismas spēles.

Par balvas laureātiem kļuvuši daudzi ievērojami kultūras darbinieki - dzejnieki Jānis Rokpelnis un Uldis Bērziņš, aktieri Imants Skrastiņš un Artis Robežnieks, fotogrāfe Māra Brašmane, mākslinieks Pāvels Šēnhofs, komponists Uldis Stabulnieks, mākslinieks un dzejnieks Andris Breže, rakstnieki Zigmunds Skujiņš, Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla, literatūras zinātnieces Andra Konste un Antra Medne, tulkotāji Rauls Čilačava un Aksīnija Mihailova un citi. Aleksandra Čaka balvas autors ir tēlnieks Andris Vārpa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt