Pasākumu apmeklētājus varēs dalīt atsevišķos sektoros ar atšķirīgiem drošības noteikumiem

Pasākumus, kas tiek rīkoti daļēji drošajā režīmā (testētām un vakcinētām personām), turpmāk varēs vienlaicīgi apmeklēt gan vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas, gan personas, kuras pirms pasākuma veikušas Covid-19 testu. Organizatoriem būs jānodrošina, lai šīs divas skatītāju plūsmas atrodas atsevišķās zonās un nepārklājas, informēja Kultūras ministrijas (KM) pārstāvji.

Kā norādīja KM, šāds regulējums Ministru kabineta noteikumos tiek ieviests, lai kultūras pasākumos, līdzvērtīgi kā sporta pasākumos, varētu epidemioloģiski drošā veidā uzņemt lielāku skaitu skatītāju, izpildot nosacījumu, ka abas plūsmas ir savstarpēji nodalītas. Jāņem vērā, ka publiskos pasākumus var apmeklēt, uzrādot digitālo sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19  vai infekcijas pārslimošanas faktu, vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Sertifikātus var lejuplādēt tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv. Uz pasākumu obligāti jāņem līdzi arī personu apliecinošs dokuments, lai varētu apliecināt sertifikāta atbilstību.   

Arī organizējot skatītāju plūsmu dažādos sektoros, tāpat kā iepriekš jāievēro nosacījumi, kas saistoši pasākumu rīkošanai dažādai publikai.

Sektorā, kur atrodas tikai vakcinēta/Covid-19 pārslimojusi publika, apmeklētājiem nav jāievēro 2 metru distance, nav jālieto mutes un deguna aizsegi pasākumā telpās un nav apmeklētāju skaita ierobežojuma.

Savukārt sektorā, kur uzturas skatītāji, kas uz pasākumu ieradušies, uzrādot sertifikātu par negatīva Covid-19 testa rezultātu, jāievēro iepriekš noteiktās drošības prasības: apmeklētājiem jābūt fiksētās, personalizētās sēdvietās (blakus sēdvietās var atrasties ne vairāk kā 2 personas, kuras nav no vienas mājsaimniecības, un ne vairāk kā 4 personas no vienas mājsaimniecības); nedrīkst pieļaut drūzmēšanos, pasākumā telpās jālieto mutes un deguna aizsegi, bet apmeklētāju skaits šajā sektorā nedrīkst pārsniegt 500 personas pasākumā telpās un 1000 personas pasākumā ārpus telpām.

Sektoriem jānodala atsevišķas ieejas un izejas, lai apmeklētāju plūsmas nepārklātos.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī saglabājušies vairāki drošības pasākumi.

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, 1. jūnijā valdība vienojās, ka darbu varēs atsākt lielie tirdzniecības centri un kultūras iestādes, tostarp muzeji. Jau iepriekš lemts, ka var notikt izlaidumi un vasaras nometnes. Vēl ir arī atvieglojumi tiem, kuri ir izslimojuši Covid-19 vai arī potējušies pret to, – no 1. jūnija var sniegt un saņemt individuālus pakalpojumus, kā arī no 15. jūnija var apmeklēt kultūras pasākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt