Pagaidām nebūvēs diskutablo «Laika priekškaru» Nacionālā teātra ozolu alejā

Rīgas domes Īpašuma departaments pieņēmis lēmumu pagaidām tomēr neizbūvēt plaši apspriesto objektu "Laika priekškars" Latvijas Nacionālā teātra ozolu alejā. Departaments septembra sākumā izsludināja iepirkumu par teritorijas labiekārtošanu pie teātra, kas nepieciešama, lai nodrošinātu objekta izbūvi. Iepirkumā pieteicās viens pretendents, taču viņa kandidatūra netika atbalstīta kvalifikācijas trūkuma dēļ.

Tika izsludināts atkārtots iepirkums, kas noslēdzās otrdien. Taču, pēc Rīgas domes pilsētas īpašumu komitejas vadītāja Oļega Burova (GKR) teiktā, tajā nav pieteicies neviens pretendents, līdz ar ko pieņemts lēmums projektu vispār apturēt. "Ja mēs sludināsim vēl vienu iepirkumu, varbūtība, ka projekts tiks pabeigts laikus, ir niecīga. Taču mēs nedrīkstam pieļaut, ka 18.novembrī alejā notiek būvdarbi," sacīja Burovs.

Viņš norādīja, ka pagaidām esot grūti spriest, kādēļ būvnieku atsaucība bijusi tik maza – vai ierobežotā darbu termiņa dēļ, vai varbūt piedāvātās cenas dēļ. "Mēs analizēsim, kas bija par vainu, un tad kopā ar mākslinieku lemsim, vai projektu realizēt nākamgad," sacīja deputāts.

Jāatzīmē, ka vēl septembra sākumā objekta autors Holgers Elers aģentūrai LETA sacīja, ka teritorijas labiekārtošanas darbi ir pašvaldības pārziņā un, lai gan tobrīd nekāda rosība pie teātra vēl nenotika, viņš norādīja, ka "eesot pamata uzskatīt, ka objekts netiks uzstādīts laikus".

Patlaban dome nolēmusi sadarbībā ar SIA "Labie koki" nomainīt augsni pie visiem alejā esošajiem ozoliem, kā arī oktobrī tur iestādīt jaunu ozolu.


KONTEKSTS
Gada sākumā Rīgas domes Īpašuma departamenta izsludinātajā skiču konkursā par simtgades alejas izveidi pie Latvijas Nacionālā teātra par labāko žūrija atzina SIA "H2E" veidoto darbu "Laika priekškars". Autori savu darbu veidojuši, balstoties uz nozīmīgākajiem gadskaitļiem Latvijas valsts un Nacionālā teātra vēsturē. Nozīmīgākās gadskārtas tiks attēlotas uz 100 soļu garas, "laika līnijas skatuves", kas vīsies cauri koku alejai. Līdzās gada skaitļiem būs izveidoti arī paskaidrojoši stāstījuma teksti vairākās valodās par to, kas konkrētajā gadā noticis.

Taču, kā vēstījis žurnāls "Ir", tēlnieks Ivars Drulle, kā arī arhitektes Zaiga Gaile un Ieva Zībārte pauduši kritiku par iecerēto projektu, kas valstij izmaksās aptuveni 135 000 eiro. Drulles ieskatā Rīgas kanālmala un Kronvalda parks kļuvuši par galvaspilsētai veltīto dāvanu noliktavu, kurā nepārdomāti izvietoti arvien jauni vides objekti, piemēram, Maskavas nama dāvinātā Puškina skulptūra, Taškentas dāvinātais astronomijas pamatlicēja Mirzo Ulugbeka piemineklis un vēl citi, kopumā aptuveni 20 objektu.

Tomēr pēc padziļinātas projekta izvērtēšanas vienā no Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas sēdēm noskaidrojies, ka objekta izvietošanu alejā tomēr atbalsta visas pilsētvides ekspertus, pieminekļu aizsardzības speciālistus un māksliniekus pārstāvošās institūcijas. Projekta realizācijai Rīgas dome atvēlējusi 135 000 eiro un to bija plānots uzstādīt līdz 18.novembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti