Novadu dienās Rīgā varēs iepazīt Latvijas novadu daudzveidību

No 13. līdz 15.jūnijam Rīgā otro reizi notiks Novadu dienas, kur būs iespēja iepazīt un izbaudīt Latvijas novadu daudzveidību.

Novadu dienās piedalīsies folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi, lauku kapelas, amatnieki un tautas lietišķās mākslas meistari no visiem Latvijas novadiem.

13.jūnijā plkst. 18 Esplanādē notiks Ziņģu vakars, kur kopā ar Ērgļu, Jēkabpils, Liepājas, Salnavas, Siguldas, Smārdes, Svitenes un Valkas dziedātājiem un muzikantiem varēs izdziedāt skaistākās Kurzemes, Latgales, Vidzemes un Zemgales ziņģes.

14. un 15.jūnijā Novadu dienu pasākumi notiks Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Abas dienas no plkst. 12 līdz 16 muzeja sētās skanēs Latvijas novadu dziesmas, savas prasmes demonstrēs dažādu amatu meistari un būs iespējams nogaršot katra novada garšīgākos ēdienus. Novadu dienu noslēgumā pie Vidzemes pūnītes izskanēs koncerts "Dižais Līgo".

Pirmo reizi Novadu dienās notiks Vasaras dziedāšanas svētki "Dziedi Latvijai!", kuros labākie dziedātāji sacentīsies, lai noskaidrotu, kurš ir skanīgākā rotātāja un gavilētāja, skaistākās līgotnes vai brašākās darba dziesmas dziedātāja titula cienīgs.

Piedalīties dziedāšanas konkursā "Dziedi Latvijai!" tiek aicināts ikviens, kurš vēlas nodziedāt savu mīļāko tautasdziesmu. Pieteikšanās anketa un Novadu dienu programma pieejama Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti