Kilograms kultūras

Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balva kultūrā «Kilograms kultūras 2014»

Kilograms kultūras

Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balva «Kilograms kultūras 2016»

Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balva «Kilograms kultūras 2015»

Noskaidroti gada balvas «Kilograms kultūras 2015» laureāti

Ceturtdienas, 25. februāra, vakarā svinīgā ceremonijā pasniegta Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) gada balva "Kilograms kultūras 2015".

"Kilograms kultūras 2015" laureāti:

  • Gada pārsteigums: Latvijas filmu izvietošana "Filmas.lv". Nacionālais kino centrs.
  • Gada notikums: Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" atklāšana.
  • Mūzika: Ērika Ešenvalda multimediālā simfonija "Ziemeļu gaisma". Valsts akadēmiskais koris "Latvija", Liepājas simfoniskais orķestris, diriģents Māris Sirmais, režisore Margo Zālīte.
  • Vizuālā māksla: Dace Lielā "Gleznas". Izstāde  galerijā "Daugava".
  • Literatūra: Nora Ikstena. Romāns "Mātes piens", izdevniecība "Dienas Grāmata".
  • Kino: dokumentālā filma "Ručs un Norie". Studija "Deviņi", režisore Ināra Kolmane.
  • Teātris: Niks Dīrs "Frankenšteins". Režisore Laura Groza-Ķibere, Dailes teātris.

Jau vēstīts, ka balvas pretendentus gada garumā izvirzīja žūrija, kuras sastāvā ir LTV un LR kultūras žurnālisti, bet uzvarētājus noteica skatītāju balsojums sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

Žūrijas balvu saņēma Hardija Lediņa gada pasākumu rīkotāji no Latvijas Laikmetīgās mākslas centra.

Balvas ceremonijā pasniedza mākslinieki, kuri gada laikā iejutušies Raiņa un Aspazijas tēlos. Ceremonijā uzstājās iemīļoti mūziķi ar savām versijām par dzejniekiem un komponistiem - jubilāriem, un ne tikai tiem. Vadītāju lomā iejutās LTV un LR3 "Klasika" ētera personības Eva Ikstena un Edgars Raginskis.

Uzvarētāji katrā kategorijā jau tradicionāli saņēma mākslinieku Kristīnes Jurjānes un Ivara Miķelsona darināto skulptūru - zeltīto kilogramu smago atsvaru, kā arī 1000 eiro vērtu naudas prēmiju, kuru nodrošināja Rietumu Bankas Labdarības fonds.

Gada balva kultūrā "Kilograms kultūras" izceļ Latvijas kultūras jomas spēcīgāko notikumu esenci gada griezumā un popularizē izcilāko Latvijas kultūras profesionāļu sasniegumus, par tiem informējot plašu sabiedrību. Šo apbalvojumu 2011.gadā izveidoja raidījuma "100g kultūras" veidotāji - žurnālisti, kuri ir eksperti dažādās kultūras nozarēs. Šis ir jau otrais gads, kad šo apbalvojumu LTV un LR veido kopīgi, ar mērķi to izveidot kā nacionālas nozīmes balvu kultūrā.

Žūrijā darbojās Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja, muzikoloģe Ieva Rozentāle, Latvijas Radio 3 - "Klasika" direktore Gunda Vaivode un programmu vadītājs Orests Silabriedis, LTV kultūras raidījumu redaktore Daira Āboliņa, Latvijas Radio 1 redaktore un programmu vadītāja Anda Buševica, mākslas kritiķe Ieva Lejasmeijere, sabiedrisko mediju portāla "Lsm.lv" kultūras ziņu redaktors Jānis Kalve, LTV kultūras raidījumu režisore un portretfilmu autore Kristīne Želve, Latvijas Radio 1 raidījuma "Kultūras rondo" žurnāliste Ruta Rikše, LTV Kultūras raidījumu redakcijas redaktore Lilita Eglīte un LTV kultūras raidījumu redaktore, teātra kritiķe Henrieta Verhoustinska.

 

Saistītie raksti
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti