No māksliniekiem līdz uzņēmējiem. Ideju forumā «TEDxRiga» uzstāsies 20 runātāji

22. novembrī notiks jau astotais ideju forums "TEDxRiga", kurā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā idejās dalīsies atzīti pašmāju un ārzemju viesi. Šogad foruma tēma būs "Together” jeb "Kopā”, un nupat atklāti visi ideju foruma runātāji, paziņojumā medijiem informē organizatori.

“Šī gada "TEDxRiga" tēma pievērš uzmanību tam, ka kopā mūsu spēks ir lielāks. Apvienojoties mēs varam radīt ko spēcīgāku nekā tas būtu iespējams individuāli. Šis ir arī Baltijas ceļa 30. jubilejas gads – īstais brīdis, lai apzinātos, cik daudz kopā varam paveikt. Par to pasākumā atgādinās arī katrs no runātājiem, jo viņu veiksmes stāsti un gūtās mācības var stiprināt un iedvesmot ikvienu no mums,” stāsta "TEDxRiga" organizatoru komandas pārstāvis Pāvils Jurjāns.

12. novembrī izziņoti visi 20 runātāji un mākslinieki, kuri dalīsies savās idejās.

Platons Buravickis ir laikmetīgās klasiskās mūzikas komponists un pianists. Viņš pievēršas gan tradicionāliem virzieniem, kā simfoniskajai un kamerorķestru mūzikai, gan arī elektroakustiskajai mūzikai. Viņš ieguvis maģistra grādu kompozīcijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Alans Melikdjanjans (Alan Melikdjanian) plašāk pazīstams ar segvārdu Captain Disillusion. Viņš ir video un vizuālo efektu mākslinieks, kurš ar radošumu un humoru jau vairāk nekā 10 gadus rada video stāstus par straumēšanas platformā "YouTube" redzamajām ilūzijām un māņiem, kā arī popkultūru un sociālajiem tīkliem kopumā.

Jānis Kreilis ir uzņēmējs un platformas "Your Move" dibinātājs un vadītājs. Tā ir iniciatīva, kas palīdz Latvijai piesaistīt citvalstu talantus. Viņš ir arī kopienas "Ar pasaules pieredzi Latvijā" dibinātājs, pulcējot cilvēkus, kuri reemigrējuši uz Latviju. Arī Jānis pats trešdaļu dzīves pavadījis ārzemēs un tagad palīdz kliedēt dažādus mītus un pierādīt, ka Latvija ir lieliska vieta, kur dzīvot.

"PRAGAII" ir eksperimentāls popmūzikas projekts, kurā apvienojušies Aleksis Luriņš, grupas "Carnival Youth" kādreizējais basists, un elektroniskās mūzikas mākslinieks Kaspars “Kashuks” Kubeckis. Duetā izpaužas abu individuālie stili, taču viņus vieno kaislība pret skaņas inženieriju un kopīga vēlme radīt vēl nedzirdēta stila mūziku. Novembrī iznācis "PRAGAII" pirmais albums.

Rihards Plešanovs ir pianists, ieguvis maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un spēlē muzikālajā apvienībā "Arcandela" un klavieru kvartetā "Quadra". Viņš saņēmis vairākas mūzikas balvas un pieteicis sevi arī kā komponists. Vienlaikus Rihards ir pasniedzējs un koncertmeistars Pārdaugavas un Carnikavas mūzikas skolās.

Konferences runātāji tika atklāti pakāpeniski. Iepriekš kā "TEDxRiga 2019" viesi jau izziņoti bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, uzņēmēja un piedzīvojumu meklētāja Olga Kotova, sabiedriskais aktīvists Jānis Erts, pārtikas inovatore un pasniedzēja Ilga Gedrovica, "zero waste" aktīviste Laura Arnicāne, mūziķis Ralfs Eilands, ekonomists un pasniedzējs Arnis Sauka, režisors un scenārists Andris Gauja, biologs un pasniedzējs Indriķis Krams, uzņēmējs un investors Aleksandrs Tonisons, komponiste Anna Ķirse, cilvēktiesību aizstāve Ilvija Pūce, socioloģe Liene Ozoliņa, krīzes komunikācijas eksperts un pasniedzējs Marks Ritenbergs, kā arī klaviermeistars Dāvids Kļaviņš.

Ar ideju foruma programmu var iepazīties foruma mājaslapā. Pasākuma oficiālās valodas būs angļu un latviešu, kā arī tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

KONTEKSTS:

TED kustības nacionālā mēroga ideju forums "TEDxRiga" ik gadu pulcē dažādu jomu profesionāļus no Latvijas un ārzemēm – zinātniekus, uzņēmējus, radošo industriju pārstāvjus un citus – izcilības, kuri dalās ar personīgiem un iedvesmojošiem stāstiem. Septiņu gadu laikā uz "TEDxRiga" skatuves kāpuši 149 runātāji un mākslinieki, kuru vēstījumi TEDx "YouTube" kanālā skatīti teju divus miljonus reižu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti