Nacionālais vēstures muzejs viedierīču lietotnē piedāvā interaktīvas spēles

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā un tā nodaļās – Dauderos un Tautas frontes muzejā – ir pieejamas bezmaksas interaktīvas meklēšanas spēles viedtālruņa lietotnē “Actionbound”. Spēles izveidotas nolūkā padarīt vēstures ekspozīciju un izstāžu apmeklējumu interaktīvāku un vēstures liecībām pievērst arī jaunāko apmeklētāju uzmanību, informēja muzeja pārstāvji.

Meklēšanas spēlēs muzeja ekspozīcijās apmeklētājiem būs jāatbild uz dažādiem jautājumiem, tostarp atrodot īsto eksponātu, pievēršot uzmanību priekšmetu detaļām un vēstures stāstiem. Spēles dalībnieki varēs sacensties par precīzākajām atbildēm vai īsāko spēles veikšanas laiku gan savā starpā, gan ar citiem muzeja apmeklētājiem.

Interesentiem nepieciešams bez maksas lejuplādēt savā viedtelefonā vai planšetē aplikāciju “Actionbound” un izvēlēties vienu no piecām spēlēm: Brīvības bulvārī 32 (spēles saistītas ar Latvijas vēstures ekspozīciju un izstādi "Latvijas gadsimts"), spēli atjaunotajā ekspozīcijā Dauderu nodaļā Zāģeru ielā 7 vai Tautas frontes muzeja nodaļā Vecpilsētas ielā 13/15. Laika gaitā meklēšanas spēļu klāsts muzejā tiks papildināts.

Muzejā atzīmē, ka vislabāk pareizās atbildes uz jautājumiem meklēt, klātesot muzejā uz vietas, taču ceļot pa kādu Latvijas vēstures posmu var arī neklātienē.

Aplikācijā var klausīties ierakstus, skatīties videosižetus, pētīt muzeja priekšmetus.

Interaktīvās meklēšanas spēles muzejā pieejamas, īstenojot sadarbību ar Konrāda Adenauera fondu.

Ņemot vērā joprojām saistošo prasību apmeklētājiem un darbiniekiem ievērot fizisko distanci, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs atgādina arī par citām atraktīvām iespējām: pieaugušie izstādi "Latvijas gadsimts" var izstaigāt ar fotoorientēšanās uzdevumu lapu rokā, gados jaunāki vēstures entuziasti var sekot ceļvedim "Soli pa solim Latvijas gadsimtā", bet muzeja ceļvedis bērniem palīdzēs iepazīt Latvijas vēsturi no senlaikiem līdz mūsdienām.

Spēkā arī aicinājums #Aizrunāgidu – iespēja rezervēt privātu ekskursijas vadītāju sev vēlamā laikā līdz 10 cilvēku grupai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt