Mūžībā devies rakstnieks un publicists Artūrs Snips

10. augustā 71 gada vecumā mūžībā devies rakstnieks un publicists Artūrs Snips, mikroblogošanas vietnē "Twitter" vēsta rakstnieka meita Arta Snipe.

Snips dzimis 1949.gada 4.martā izsūtīto ģimenē Krasnojarskas novadā, Taimiras nacionālajā apgabalā, Hatangā. 1958.gadā no izsūtījuma atgriezies Latvijā.

Kā liecina LETA arhīvs, Snips mācījies Vecpiebalgas un Galgauskas pamatskolās, vēlāk Gulbenes vidusskolā, kuru beidzis 1968.gadā. 1973.gadā absolvējis Rīgas politehniskā institūta Automātikas un skaitļošanas tehnikas fakultāti, bet 1989.gadā Maksima Gorkija Augstākos literāros kursus Maskavā.

Snips bijis inženieris elektriķis Latvijas Zinātņu akadēmijas Radioastrofizikas observatorijā Baldonē (1973-1975), Ķeguma hidroelektrostacijas (HES) ceha maiņas un stacijas maiņas priekšnieks. Atmodas laikā bija "Kultūras Fonda Avīzes" galvenais redaktors, "Kultūras Avīzes" redakcijas loceklis. No 1993.gada līdz 1997.gadam bijis Latvijas vēstniecības ekonomiskais padomnieks Baltkrievijā, bet laikā no 2006.gada līdz 2009.gadam - nodibinājuma "Pilsētai un pasaulei" valdes priekšsēdētājs.

Darbojies publicistikā, kopā ar Daini Īvānu 1986.gada oktobrī laikrakstā "Literatūra un Māksla" publicēja rakstu "Par Daugavas likteni domājot", ar kuru tika aizsākta cīņa pret Daugavpils HES celtniecību, tādējādi autoriem kļūstot par Atmodas vēstnešiem.

Pirmā publikācija - stāsts "Ceļš" publicēts žurnālā "Liesma" 1973.gadā. Prozas krājumu "Nelabojami radi" (1979) un "Mazs ciemats turp un atpakaļ" (1987) autors. Kopā ar Īvānu sastādījis krājumu "Domu Daugava. Sirdsdaugava".

Pēdējos gados izdevis vairākas grāmatas: “Klejojumi” (2010); stāstu krājums “Stāsti laika logos” (2016); stāsts “Cilvēki no citurienes” krājumā “Piena ceļa dvēseles” (2017); esejiska hronika “Notvertais laiks” (2018); šajā pavasarī klajā ir nācis stāstu un eseju krājums "Rīgas Portfelis" (2020).

Kopš 1987.gada bijis Rakstnieku savienības biedrs. 1993.gadā 5.Saeimas vēlēšanās kandidējis no Demokrātiskās Centra partijas saraksta.

Atvadīšanās no Artūra Snipa notiks 2020. gada 15. augustā pulksten 12:00, Krematorijas Lielajā zālē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt