Muzeju biedrības Gada balvu saņem Jēkabpils Vēstures muzejs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas Muzeju biedrības (LMB) ''Gada balvas 2021'' ceremonijā 28. jūlijā piešķirta Jēkabpils Vēstures muzejam par Jēkabpils pilsētas vēstures ekspozīciju, informēja LMB pārstāvji.

LMB Gada balvas pasniegšanas ceremonija šogad kopā pulcēja LMB ''Gada balvas 2021'' nominantus no dažādiem Latvijas muzejiem, žūrijas balvas “Pamanīts” ieguvēju, kā arī sadarbības partnera – igauņu uzņēmuma “Motor” izvēlētās balvas ieguvējus. Ņemot vērā, ka 2020. gadā arī muzeju darbību ietekmēja Covid-19 pandēmija, tika pasniegta īpaša atzinība muzejam, kurš pandēmijas apstākļos, ātri reaģējot, radīja kvalitatīvu un ilgtspējīgu piedāvājumu.

Ikviens no balvas pretendentiem un nominantiem tika vērtēts caur piecu kritēriju prizmu: oriģinalitāte, aktualitāte, vienotība un kvalitāte, ilgtspēja un lietojamība un sociālā joma.

LMB Gada balvas laureāti

LMB ''Gada balvu 2021'' saņēma Jēkabpils Vēstures muzeja Jēkabpils pilsētas vēstures ekspozīcija. Žūrija savā komentārā uzsvēra:Veiksmīgs muzeja un vietējo kopienu sadarbības rezultāts, kas sekmējies skaidri veidotā ekspozīcijā, kura spēj uzrunāt dažādu vecumu apmeklētājus, rada gandarījumu par divu lielu pilsētu – Jēkabpils un Krustpils – kopējo un reizē atšķirīgo vēsturi. Vēsture un šodiena apvienojas apjomīgā ekspozīcijas projektā.”

Jēkabpils Vēstures muzejs. Jēkabpils pilsētas vēstures ekspozīcija
Jēkabpils Vēstures muzejs. Jēkabpils pilsētas vēstures ekspozīcija

LMB Gada balvu 2021 “Pamanīts” piešķīra Jūrmalas pilsētas muzejam par muzeja sociālā tīkla “Facebook” vietni. Žūrijas komentārā skaidrots: “Muzejs, kuru balvai pieteica Latvijas Nedzirdīgo savienība. Izcils muzeja sociālā projekta piemērs, kas apliecina noturīgu muzeja interesi par nedzirdīgo auditoriju, gatavību atbilstoša pakalpojuma sagatavošanā ieguldīt laiku un resursus, paaugstināt darbinieku kvalifikāciju, kā arī parāda apņemšanos ar atbildību turpināt izveidoto sadarbību vai, precīzāk, ilgtermiņa attiecības ar kopienu.”

Īpašā Covid-19 atzinība par ātru reakciju, radot kvalitatīvu un pieejamu muzeja projektu pandēmijas apstākļos tika piešķirta Latvijas Nacionālajam dabas muzejam par muzeja pakalpojumu attālinātu sniegšanu un ārpus muzeja pieejamību. Žūrija komentējot norādīja: “Projekts, kas ātri reaģēja uz Covid-19 situāciju, piedāvājot produktu, kurš veidots, balstoties uz muzeja krājuma vērtībām un galvenajiem darbības virzieniem. Perfekti izmantojams skolēniem kā attālinātā mācību procesā (dabas zinības, sociālās zinības, klases stundas), tā ģimenēs ar bērniem brīvā laika un izziņas procesā.”

LMB Gada balvu vērtēja žūrija, ko veidoja viens pārstāvis no LMB valdes – tās priekšsēdētāja Zane Grīnvalde – un četri pieaicinātie komisijas locekļi, kuri izvēlēti atbilstoši konkrētām profesionālajām jomām:  dr. hist. Jānis Šiliņš, grafiskā dizainere Tatjana Raičiņeca, Latvijas Muzeju biedrības Ilgtspējīgas attīstības projektu vadītāja Inga Surgunte, un RA.DU zināšanu pārneses kustības aizsācēja, pilsonisko sabiedrības procesu eksperte un aktīviste Rasma Pīpiķe.

LMB Gada balvai šogad tika iesniegts 51 pieteikums no valsts, pašvaldības, privātajiem un autonomajiem muzejiem. Kā uzsvēra LMB, tas “parāda muzeju daudzveidīgo, plašo un profesionālo piedāvājumu un to, cik ātri muzeji ir gatavi pielāgoties jaunai situācijai, ko radīja Covid-19 pandēmija.”

Latvijas Muzeju biedrības Gada balva tiek pasniegta jau divpadsmito gadu. 2021. gads nesa vairākus jaunumus balvas pastāvēšanas vēsturē, jo pirmo reizi LMB Gada balvas ieguvējs ir viens muzejs, pirmo reizi ir izvirzīti 12 balvas nominanti un arī pati balva ieguvusi jaunu veidolu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti