Māris Bērziņš saņem Baltijas Asamblejas balvu literatūrā

Rakstnieks Māris Bērziņš ceturtdien, 19.novembrī, svinīgā ceremonijā Lietuvas lielhercogu pilī Viļņā saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu literatūrā, kas piešķirta par romānu „Svina garša”.

Balva mākslā piešķirta lietuviešu diriģentam Modestam Pitrenam par radošajiem centieniem, kas stiprina Baltijas valstu kultūru mijiedarbību, uzstājoties koncertvietās un teātros Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Savukārt ar balvu zinātnē šogad pagodināta Eva Klarita Petai un Vello Petai no Igaunijas par monogrāfiju “Transitional and Retrospective Justice in the Baltic States”.

Balvas laureātus vērtēja deviņi literatūras, mākslas un zinātnes eksperti no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Katras balvas apjoms ir 5000 eiro.

BA balva ir dibināta 1994.gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki. Pagājušajā gadā balvu mākslā saņēma Jaunā Rīgas teātra režisors Alvis Hermanis par radošajiem sasniegumiem, uzvedot virkni izrāžu, jo īpaši par lugu „Oblomovs”. Laureāts BA balvā literatūrā bija igauņu rakstnieks Pēters Sauters par noveli „Neatstāj mani vienu” („Ära jäta mind rahule”) (2012). Savukārt balvu zinātnē 2014.gadā piešķīra habilitētajam profesoram Dr.Jozam Vidam Gražulevičam (Juozas Vidas Gražulevičius) no Lietuvas par augstiem sasniegumiem materiālķīmijā un inženierzinātnēs, kā arī par aktīvo sadarbību ar pārējo Baltijas valstu zinātniekiem izpētes projektu izstrādē un īstenošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti