Mākslas kurators Kaspars Vanags vadīs Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No 1. jūnija Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju vadīs mākslas kurators Kaspars Vanags. Noslēdzoties konkursam uz vakanto direktora amatu, Vanags atzīts par piemērotāko kandidātu, medijus informēja Veselības ministrijas preses sekretāre Anna Strapcāne.

Konkursā uz direktora amatu pieteikumus bija iesnieguši seši pretendenti. Pēc divām atlases kārtām konkursa komisija vienbalsīgi lēmusi veselības ministrei muzeja direktora amatam apstiprināšanai virzīt Kasparu Vanagu.

Konkursa komisija īpaši novērtēja Kaspara Vanaga piedāvāto redzējumu veidot muzeju kā sabiedrībai atvērtu pieredžu apmaiņas platformu.

“Muzejam ir unikāla kolekcija, un tai ir vajadzīga starpdisciplināra publiskā programma ar regulāriem izzinošiem notikumiem.

Latvijas sabiedriskajā domā ir jārosina mūsdienīga un kompetenta saruna par veselību kā mainīgu kultūrsociālu lielumu, kura politiskā dimensija mijas ar cilvēka personīgo atbildību,” stāsta Kaspars Vanags.

Jaunais vadītājs kā muzeja darba prioritāti uzskata balansu starp pagātnes mantojumu, nākotnes perspektīvām un šodienas aktualitātēm gan medicīnas, gan citās dabas un sociālajās zinātnēs. “Muzejam jāprot sazemēt vispārdrošākos cilvēces nākotnes scenārijus ar katra indivīda paša ikdienas rīcību gan personīgās veselības labā, gan globālo ekoloģisko problēmu kontekstā,” atzīst Vanags.

Veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par”) pauž prieku par jaunā direktora pievienošanos Veselības ministrijas komandai:

“Kaspars Vanags ir viens no šī brīža Latvijas ievērojamākajiem mākslas kuratoriem. Viņa pieredze mūsdienu mākslas notikumu veidošanā atdzīvinās muzeju un noderēs arī ministrijas darbā.

Novēlu muzejam Kaspara vadībā kļūt par aktīvu un redzamu spēlētāju ne vien Latvijas medicīnas vēstures kopšanā, bet arī veselības izglītības laukā, īpaši uzrunājot jauniešus.”

Ministrijā informē, ka Kaspars Vanags maģistra grādu mākslas vēsturē ar specializāciju muzeju studijās ieguvis Londonas Universitātes Kortolda mākslas institūtā. Viņa profesionālā pieredze cieši saistīta ar ilggadēju kuratora darbību, veidojot starpnozaru pieejā balstītus izstāžu un kultūras izglītības projektus. Pēdējos divus gadus Vanags bijis Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles programmu direktors. Viņš arī vadījis mākslas galeriju “Kromme” Berlīnē un bijis “ABLV Charitable Foundation” mākslas programmu direktors, pārraugot atbalsta programmas laikmetīgās mākslas izstāžu, izglītības projektu un kultūras žurnālistikas jomās, kā arī vadot darbu pie Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja darbības koncepcijas izstrādes.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja līdzšinējā ilggadējā direktore Edīte Bērziņa darba attiecības pārtrauca pēc pašas vēlēšanās. Pēc tam tika izsludināts atklāts konkurss, uz kuru pieteikšanas noslēdzās šā gada 9. aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti