Maestro Raimondam Paulam pasniegts Gruzijas Goda ordenis

Maestro Raimondam Paulam 7. decembrī Spīķeru koncertzālē tika pasniegts Gruzijas Goda ordenis. Gruzijas prezidenta Giorgija Margvelašvili rīkojumu «Par Ojāra Raimonda Paula apbalvošanu ar Goda ordeni» maestro saņēma šā gada jūnijā.  Ordeni Raimondam Paulam pasniedza Gruzijas prezidenta padomnieks, Ārlietu sakaru sekretārs Tengizs Pkhaladze.

Ordeņa pasniegšanas pasākumā maestro priecēja klātesošos, atskaņojot Gijas Kančeli mūziku, kas ieskaņota CD “Pauls spēlē Kančeli”. Šajā albumā ierakstīta 21 kompozīcija no Kančeli teātra izrādēm un kinofilmām. Kopā ar Paulu muzicēja Māris Briežkalns (sitaminstrumenti) un Andris Grunte (kontrabass).

“Kad Latvijas televīzija man jautāja, ko man un gruzīniem nozīmē Raimonda Paula mūzika, es teicu – pirmās emocijas, kas nāk prātā – ka tā ir mūsējā! Un domāju, ka tā atbildētu katrs. Šis ordenis tulkojumā nozīmē – gods, cieņa un slava! Un jūsos tas viss ir!” pasniedzot ordeni sacīja Gruzijas prezidenta padomnieks ārlietu jautājumos Tengizs Phaladze.

Gruzijas Goda ordenis tika ieviests ar 1992. gada 24. decembra Gruzijas Parlamenta lēmumu, un to piešķir cilvēkiem, kuri devuši ieguldījumu Gruzijas neatkarīgās valsts veidošanā, stiprināšanā, kā arī sekmējuši sasniegumus tādās jomās kā valsts pārvalde, aizsardzība, likuma vara un tiesiskums, zinātne un kultūra.

Rīkojumā “Par Ojāra Raimonda Paula apbalvošanu ar Goda ordeni» teikts, ka augstais apbalvojums maestro Raimondam Paulam piešķirts «ar mērķi padziļināt attiecības kultūras jomā starp Gruziju un Latvijas Republiku, kā arī lai atbalstītu Gruzijas jaunos izpildītājus, par īpašiem nopelniem un ieguldījumu mūzikas mākslas attīstībā un par ilglaicīgu auglīgu radošo darbību».

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti