Lūznavas muižā klasika satiks džezu, lasītāji – rakstnieci

Svētdien, 28. oktobrī, Lūznavas muiža aicina uz diviem notikumiem – plkst. 13.00 literāro sarunu cikla tikšanos ar rakstnieci Andru Manfeldi, bet plkst. 15.00 jaunu stīgu kvarteta un džeza trio koncertprogrammu “Klasika satiek džezu”, informēja Lūznavas muižas pārstāvji. 

Nu jau gandrīz gadu Lūznavas muiža lasītājus aicina uz tikšanās reizēm ar dažādiem autoriem. Literāro sarunu cikla rudens sezonas otrā notikuma pasākums svētdien plkst. 13.00 – tikšanās ar rakstnieci Andru Manfeldi. Manfelde ir viena no mūsdienu neprognozējamākajām rakstniecēm, kura spēlējas un izaicina žanrus, nebaidās no pretrunīgām un personības, Latvijas, dzīvesjēgas tapšanai sāpīgām tēmām. 

Šī gada pavasarī par Andru Manfeldi rakstīja literāte Sandra Vensko: “Andra nebaidās kļūdīties, ir harismātiska personība, raksta spilgti, košiem krāsu triepieniem, kā caur adatas aci velk sevis un pasaules izzināšanu. Meklē atbildes uz būtiskiem jautājumiem gan dzejā, gan prozā, ieskicējot vienu tēmu loku, velk paralēles laikā un telpā – atkarība, ticības noslēpums, vietas apzināšanās, sāpes un vispārcilvēciskais.”

2018. gadā savu lasītāju steidz meklēt nu jau vienpadsmitā A. Manfeldes grāmata “Mājās pārnāca basa”. Tikšanos vadīs literatūrzinātniece Ilga Šuplinska. 

Bet pēcpusdienā, plkst. 15.00, Lūznavas muižas Sarkanajā zālē izskanēs jauns projekts – “Klasika satiek džezu”, kurā akadēmiskie mūziķi un džeza mūziķi apvieno spēkus kopīgā koncertprogrammā. Tā būs dinamisks, daudzkrāsains un aizraujošs muzikāls ceļojums, kas veidojas satiekoties divām dažādām mūzikas pasaulēm. Projektā piedalās septiņi mūziķi un uz vienas skatuves tiekas divi klasiski sastāvi – džeza trio un stīgu kvartets. Džeza mūziķi šajā apvienībā ir Jānis Rubiks (kontrabass), Edgars Cīrulis (klavieres) un Rūdolfs Dankfelds (sitamie instrumenti), kuri jau gadu regulāri koncertē kopā kā “Equanimity Trio”. 

Savukārt stīgu kvartetu veido Latvijā pazīstami sava instrumenta pratēji – Kristiāna Ozoliņa (vijole), Ivars Brīnums (vijole), Silvija Krauze (alts) un Dārta Svētiņa (čells). Koncerta idejas un mūzikas autori ir tuvi muzikāli domubiedri Jānis Rubiks un Edgars Cīrulis. Viņu izveidotās koncertprogrammas pamatā ir filozofisks ceļojums pa cilvēka apziņas pasauli. Caur mūziku tiek atklāti un apcerēti dažādie apziņas stāvokļi – atmošanās, tagadnes apzināšanās, kaislības, vienatne, nosvērtība u.tml. Un tieši divu atšķirīgo mūzikas pasauļu saplūsme ir tas, kas ļauj izpaust šīs idejas tik plašā un daudzkrāsainā spektrā. 

Kā jau cilvēka apziņas stāvokļi, mūzikas raksturs šajā programmā sniedzas no ļoti apcerīga, mierīga un romantiska skanējuma (ko šajā projektā ienes stīgu maigie tembri) līdz pat ļoti ritmiskam, nepieradinātam un eksaltētam skanējumam (ko pienes trio enerģiskā saspēle un improvizācija). Kopā šīs divas polaritātes veido vienotu veselumu un aiznes klausītājus sev līdzi skaistā ceļojumā pa žanru, kuru pasaulē pazīst ar nosaukumu “kamerdžezs”.

Biļetes uz abiem notikumiem sarūpējamas “Biļešu paradīzes” biļešu tirdzniecības tīklā visā Latvijā un internetā, kā arī uz vietas Lūznavas muižā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt