LTV valde piedāvā «100g kultūras» komandai veidot jauna kultūras raidījuma projektu

Pirmdien notikušajā Latvijas Televīzijas (LTV) valdes un raidījuma “100g kultūras” veidotāju tikšanās laikā tika panākta vienošanās, ka raidījuma “100g kultūras” komanda tuvākajā laikā izstrādās idejas jaunam kultūras radījumam, kas piesaistītu plašāku skatītāju loku un būtu atbilstošs t.s. “prime-time” jeb skatītākā ētera laika joslai. Vadība gan arī apsolījusi raidījuma veidošanai turpmāk piešķirt vairāk naudas.

LTV: "100g kultūras" nespēj noturēt skatītāju uzmanību

“LTV vadība ir gatava palielināt investīcijas kultūras raidījumu saturā, lai tie sasniegtu lielāku auditoriju," norāda LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte. "Tādēļ esam lūguši “100 g kultūras” komandai piedāvāt skatītākajai ētera joslai atbilstoša kultūras raidījuma idejas. Nav runa par to, ka būtu jārada izklaidējoša satura produkti. Gluži pretēji – izglītojošu kultūras raidījumu formātam un saturam ir jāspēj aizraut un ieinteresēt skatītāju, atstājot spilgtu iespaidu uz kultūras procesiem Latvijā.”

Tikšanās laikā LTV valdes pārstāvji norādīja, ka LTV valdes galvenie iebildumi pret līdzšinējo raidījumu “100 grami kultūras” ir saistīti ar to, ka nav izpildīts Sabiedriskā pasūtījuma ietvaros dotais uzdevums raidījumam sasniegt vismaz 48 tūkstošus cilvēku unikālo auditoriju. Kā zināms, “100g kultūras” patlaban skatās mazāk nekā 30 tūkstoši cilvēku.

Tāpat, kā rāda auditorijas pētījumi, raidījuma “100g kultūras” laikā liela daļa skatītāju pārslēdzas uz citiem kanāliem, kas liecina par to, ka raidījuma formāts un izvēlētās tēmas bieži vien nespēj noturēt arī ieinteresētu skatītāju uzmanību. Mazās “100g kultūras” piesaistītās auditorijas dēļ cieš tālākie vakara laika zonas raidījumi, tostarp „Panorāma”, „Sastrēgumstunda” un citi, kuriem jāatgūst skatītāji, kas no LTV pārslēgušies uz citiem kanāliem.

LTV valde respektē publiskajā telpā izskanējušo atbalstu kultūras raidījumiem LTV un norāda, ka kultūras raidījumi ir viena no LTV satura prioritātēm. LTV valde ir gatava tikties ar Kultūras alianses pārstāvjiem, lai pārrunātu kultūras lomas stiprināšanu sabiedriskajā televīzijā. Vienlaikus LTV uzsver, ka kultūras raidījumiem jābūt tādiem, kas piesaista skatītāju pieaugošu uzmanību.

Televīzijas vadība uzsver, ka no raidījuma „100 grami kultūras” mazās auditorijas līdz šim cieta arī vēlāk esošie raidījumi, kuriem esot bijis grūti atgūt auditoriju. Vadība gan arī apsolījusi raidījuma izveidei vairāk līdzekļu.

Kultūras darbinieki pret pārmaiņām

Raidījuma producente Ieva Rozentāle atzist, ka diskusijas ir bijušas karstas. Valde esot teikusi, ka raidījums ir labs un kvalitatīvs, bet reitingi zemi.

Savukārt televīzijas vadība arī pauda gatavību tikties ar „Kultūras alianses” pārstāvjiem, kuri pauda protestu pret „100 gramu kultūras" pārcelšanu uz vēlāku laiku.

Savukārt dzejniece Liāna Langa kopā ar vairākiem citiem vēl no rīta ir nosūtījusi vēstuli televīzijas vadībai un Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei, aicinot saglabāt raidījumu „100 grami kultūras” pašreizējā raidlaikā, plkst. 19:30.

„Pārvietot tuvu pusnaktij vienīgo analītisko un kultūras raidījumu, tas ir vienkārši skandāls,” saka Langa. „Šādiem raidījumiem mērķis ir kopt Latvijas kultūrvidi, apgaismot, izglītot cilvēkus, un šo raidījumu mērķis ir indivīds, izglītots Latvijas pilsonis. Bet nekādā gaidījumā šādu raidījumu mērķis nevar būt reitinga arvien pieaugošais skaitlis.”

Raidījuma pārcelšanu uz vēlāku laiku neatbalsta arī Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Jānis Jurkāns. „Man personīgi šis raidījums ir nepieciešams un šajā laikā kaut vai tāpēc, ka es ne tikai uzzinu kaut kādus jaunumus, bet es redzu cilvēkus, es redzu dzīvus kultūras cilvēkus,” saka Jurkāns.

Tomēr, visticamāk, jaunajā sezonā raidījums „100g kultūras” pašreizējā formātā vairs nepastāvēs. Bet par to, kāds būs jaunais formāts, vēl ir grūti runāt.

Kā iepriekš ziņots, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija nākamnedēļ uz sēdi aicinās Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvjus, lai pārrunātu jautājumu par Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "100 g kultūras" raidlaika maiņu.

Raidījums "100 g kultūras", kas līdz šim no pirmdienas līdz trešdienai tika rādīts plkst.19.30, turpmāk tiks rādīts plkst.23.15. Pirmdienas rītā Rīgas centrā notika parakstu vākšana zem kultūras darbinieku sagatavotās vēstules ar aicinājumu Latvijas Televīzijas vadībai saglabāt raidījumu „100 grami kultūras” tā pašreizējā raidlaikā. Daži no vēstules autoriem ir dzejniece Liāna Langa, Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Jānis Jurkāns, rakstniece Dace Rukšāne, kā arī Druvis Mucenieks un Arnis Pelšs. Iepriekš sašutumu publiski pauda arī raidījuma "100 g kultūras" vadītāja Kristīne Želve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti