LTV «Kultūras ziņām» jauni vadītāji – Adriāna Roze, Liene Jakovļeva un Edgars Raginskis

Latvijas Televīzijas “Kultūras ziņu” komandai no 27. oktobra pievienosies jauni vadītāji – ar Jāni Holšteinu-Upmani mainīsies un ziņas turpmāk vadīs Adriāna Roze, Edgars Raginskis un Liene Jakovļeva. “Kultūras ziņas” skatāmas no pirmdienas līdz piektdienai pēc “Dienas ziņām”.

““Kultūras ziņas” ved skatītājus cauri pandēmijas sarežģītajam laikam, ne vien informējot, bet arī uzmundrinot un apliecinot, ka kultūras procesi nepārtrūkst. Raidījuma vadītāji ir mūsu flagmaņi un iedvesmotāji, kuriem uzticas raidījumu veidotāji un skatītāji. Adriāna, Liene un Edgars, kuri pievienojas Jānim, ir gan savas konkrētās kultūras jomas profesionāļi, gan lieliski žurnālisti, ar kuriem jau agrāk LTV sadarbojusies. Un svarīgākais – visi kultūras ziņu vadītāji paši aktīvi piedalās kultūras dzīvē, tādēļ viņu vēstījumam ir svars,” sacīja LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Savukārt mūziķis, komponists Jānis Holšteins-Upmanis atzīmēja: “Ceru, ka jaunu vadītāju ienākšana būs ļoti interesants pārmaiņu punkts “Kultūras ziņu” vēsturē. Vienmēr, kad komanda papildinās ar jauniem spēkiem, ir iespēja restartēties – nevis sākt no nulles, bet turpināt ceļu ar jaunām vēsmām. Domāju, skatītāji visvairāk gaidīs iespēju redzēt mūs visus kopā kā tādu dūrīti. Varbūt kādā īpašā notikumā.”

Jānis Holšteins-Upmanis

Komponists, kultūras žurnālists, Latvijas Radio 3 “Klasika” redaktors Edgars Raginskis kopā ar žurnālisti Evu Johansoni bija pirmie “Kultūras ziņu” vadītāji (kopš 2013. gada). Pēc trīs gadu pārtraukuma Edgars Raginskis atkal atgriezīsies ziņu vadītāju pulkā: “Ļoti ceru, ka pēc šī viļņa un visas pandēmijas pārvarēšanas “Kultūra ziņas” veicinās cilvēku drošu iesaistīšanos kultūras norisēs. Centīsimies būt labo ziņu vēstneši, aicinot – nāciet, jūs esat gaidīti, vajadzīgi!”

Edgars Raginskis

“Kultūras ziņas” turpmāk vadīs arī kino režisore, scenāriste un publiciste Adriāna Roze: “Pirmo ēteru gaidu ar nedaudz trīcošu sirdi un rokām. Pirms vairākiem gadiem apzināti pieņēmu lēmumu aiziet no darba kadrā, līdz ar to šis man būs atkal jauns izaicinājums. Īpaši pēdējo gadu laikā mēs kā sabiedrība lieku reizi esam saņēmuši atgādinājumu, ka kultūra mūs vieno. Un kultūra ne tikai man dod iemeslu būt labākam cilvēkam vai domāt par to, kā būt labākam cilvēkam, bet es gribētu ticēt, ka arī citiem.”

Adriāna Roze

“Jauni izaicinājumi nekad nevar nākt par skādi un nekad nevar būt lieki,” uzsvēra arī muzikoloģe, Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītāja Liene Jakovļeva. “Ir mazliet mulsums sākt ko jaunu šobrīd, kad kultūra uz kādu laiku ir aizslēgta, tomēr novēlu atrast, par ko runāt šajā ļoti, ļoti sarežģītajā laikā un nepazaudēt kultūras stīgu, kas mums visiem tik ļoti vajadzīga. Kultūra ir mana dzīve, mana rupjmaize un putukrējums ēdienkartē, mana ikdiena. Kultūra ir tā, kas dzen, kustina, liek iet uz priekšu, raudzīties tālāk.”

Liene Jakovļeva

“Kultūras ziņas” ir dinamisks ikdienas kultūras aktualitāšu apskats katru darbdienas vakaru pēc “Dienas ziņām” LTV1 un Replay.lv. Ziņās vēsta par norisēm vizuālajā mākslā, teātrī, kino, mūzikā un citās radošajās jomās. Raidījumu veido LTV Kultūras redakcijas žurnālisti, redaktori un režisori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt