Kultūrtelpa «Točka» sestdienās aicina uz laikmetīgās dejas izrādēm un diskusijām

Kultūrtelpa “Točka” sestdienās aicina apmeklētājus uz dejas rezidencēs tapušām dejas izrādēm un performancēm, informēja organizatori. Katru sestdienu pulksten 16.00 “Točkā” norit arī diskusijas, kuru apmeklējums ir bez maksas.

12. septembrī pulksten 18.00 savu rezidencē tapušo darbu “Zelta dendijs” piedāvās horeogrāfs Rūdolfs Gediņš. Horeogrāfs par darbu saka: “Es vēlos pretoties pieradumam izplānot darbības pirms piecelšanās kājās. Vēlos atļaut konceptuāli nepamatot katru trajektoriju, pirms izdarīts pirmais solis. Es izvēlos apstākli, kas ietekmē mana ķermeņa attiecības ar apkārtni, ieeju konkrētā telpā un skatos, nē, aktīvi piedalos tajā, kas notiek.”

Savukārt horeogrāfe Anete Tambaka skatītājiem izrādīs Islandes rezidencē "On the Edge" aizmetņus guvušo, bet “Točkā” attīstīto performanci “Tu ņirdz kā zirgs”, kas pēta kritiku kā nenoliedzamu ikdienas sastāvdaļu gan sadzīvē, gan sociālajos tīklos.

Pirms dejas izrādes, pulksten 16.00, iespējams piedalīties diskusijā “Vairāk feministes, vairāk feministus”, kurā uzaicinātie diskusijas dalībnieki – publiciste, grāmatas “Mūsējās” autore Santa Remere, filozofs Igors Gubenko, feminisma mākslas kuratore un pētniece Jana Kukaine, filozofs, publicists, Jesajas Berlina Centra vadītājs Helmuts Caune – diskutēs par to, kāpēc mūsu sabiedrībā tik daudzi iestājas par vienlīdzību, bet baidās sevi atzīt un nosaukt par feministiem.

19. septembrī pulksten 18.00 rezidencē tapušo darbu izrādīs jaunā horeogrāfe Līga Ūbele. Izrāde “Saņem sevi rokās” būs par prokrastināciju un to pavadošiem pārmetumiem sev. Darba autori nepamet sajūta, ka viņa jau vairākus gadus ik dienu dzīvo prokrastinācijas stāvoklī – nepārtrauktā cīņā ar sevi, bailēs par neizdošanos, nemitīgi laužot solījumus sev un nereti arī citiem. Ir radusies ilūzija, ka viņa vienmēr ir aizņemta, vienmēr starp neskaitāmiem uzdevumiem un dažādām dzīves lomām. Pat ja no malas izskatās, ka viņa laiski guļ pludmalē, galvā ir panika, jo tik daudz kas jāpaspēj. Tomēr viņa neko no tā nedara un turpina sauļoties. Nekad nekas nešķiet paveikts, pat ja tas tāds ir. Nekad nekas nešķiet gana labi izdarīts, pat ja daudzi to par tādu atzīst, jo ik reizi, kad kāds pasaka: “Paldies par darbu,” viņa atceras visas tās reizes, kad “Netflix” pavadībā mazgāja traukus, nevis strādāja pie izrādes.

Tā pat, šajā vakarā, būs iespējams noskatīties horeogrāfes Janas Jacukas izrādi “Viss būs labi”, kura ir Janas stāsts par ģimeni un pieaugšanu, kas sākas ar spilgtu epizodi bērnībā un ved cauri trauslām meitas un tēva attiecībām.

26. septembrī būs skatāms Elīnas Gediņas rezidences darbs “Pastaiga tempā jeb andante con moto”. Savukārt 3. oktobrī notiks teatrāls kopdejas elektroniskās mūzikas pasākums, kura autori ir profesionāli teātra un dejas entuziasti Marija Linarte un Rūdolfs Gediņš. 10. oktobrī pirmizrādi piedzīvos horeogrāfu Dmitrijas Gaidjukēviča un Alda Liepiņa izrāde ar noteikumiem “Atved mani mājās” un horeogrāfes Agneses Bordjukovas rezidences darbs. Rezidenču darbu izrādīšana noslēgsies 17. oktobrī ar horeogrāfju Alises Madaras Bokaldares un Marijas Saveiko kopdarbu un Latvijas Kultūras akadēmijas 3. kursa studentu Simonas Ozolas, Edvarda Krūmiņa un Ģirta Dubulta izrādi “Viss kārtībā”.

Katru sestdienu pulksten 16.00 kultūrtelpā “Točka” norit diskusijas, kuru apmeklējums ir bez maksas, ar iespēju apskatīt arī izstādes “Točka” 3. stāva ekspozīciju.

Diskusiju tēmas un aicinātos ekspertus katras nedēļas sākumā iespējams uzzināt kultūrtelpas “Facebook” vai “Instagram” profilos.

Tā pat līdz pat 18. oktobrim Kultūrtelpā “Točka” no trešdienas līdz svētdienai iespējams aplūkot izstādes “Točka” un “Laiks”. Pieredzēt teātra izrādi “Heda. Human”, kura skatāma līdz 26. septembrim. Bet no 1. oktobra skatītājiem tiks piedāvāta jauna izrāde “Repetitive”, ko veido jaunais režisors Mārtiņš Zvirbulis kopā ar scenogrāfi Paulīni Kalniņu un horeogrāfi Alisi Madaru Bokalderi. 11.okotobrī pirmizrādi piedzīvos izrāde “Kas ir plāns B?”, kurā kopā ar vietējiem Sarkandaugavas bērniem tiks risināti Sarkandaugavas infrastruktūras jautājumi un veidots nākotnes Rīgas redzējums. 11. oktobrī Kultūrtelpā būs skatāma apvienības “PERFOrācija” izrāde “Plastmasa huligāni”, kas tapusi pēc Agneses Vanagas tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti