Kultūrizglītības programmas «Latvijas skolas soma» īstenošanai 2023. gadā piešķir 3,5 miljonus eiro

2023. gadā kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" finansējums atjaunots iepriekšējā līmenī 3,5 miljonu eiro apmērā (tāpat kā 2018.–2021. gadā). 2022. gadā programmas finansējums bija samazināts uz 2,5 miljoniem eiro, informēja programmas īstenotāji.

Valsts finansējums kultūras norišu apmeklējumiem tiek piešķirts izglītības iestāžu dibinātājiem, kas klātienē īsteno pamata un vidējās vispārējas un profesionālās, tai skaitā speciālās izglītības programmas. Tas paredzēts, lai segtu kultūras norises pakalpojuma nodrošināšanu, tostarp ieejas maksu, biļešu izdevumus, piekļuvi digitālajām norisēm un transporta izdevumus.

2022./2023. mācību gada pirmajā semestrī vismaz vienu kultūras norisi apmeklējuši 231 519 jeb 99 % no visiem skolēniem, kuri apgūst vispārējās un profesionālās pamata un vidējās izglītības programmas.

Kultūras iestādēs un skolās semestra laikā notikušas 5384 kultūras norises, no kurām 94 % bijušas klātienes norises un 6 % digitālas (tiešsaistē vai ierakstu veidā).

Rūpējoties par kultūras pieredzes nepārtrauktību, šajā mācību semestrī skolās jau notikušas dažādas kultūras norises, piemēram, godinot 1991. gada janvāra barikāžu notikumus. Aktīvi skatīta Viestura Kairiša filma "Janvāris", kas uz šī vēsturiski nozīmīgā notikuma fona risina arī šā laika vidusskolēniem aktuālas tēmas. Arī šomēnes pirmizrādi piedzīvojusī režisores Ināras Kolmanes filma "Mātes piens" jau sasniegusi skolēnu auditoriju. Janvārī un februārī skolēni paviesojušies Daugavpils, Valmieras, Liepājas un citos teātros, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā iepazinuši mākslinieka Imanta Lancmaņa daiļradi un Latvijas monētu dizainu izstādē "Vērtību zīmes", kā arī pieredzējuši citus kultūras notikumus, skaidroja programmas pārstāvji.

Kopš 2018. gada rudens kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma" skolēniem nodrošina valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā, saistot tās ar mācību saturu. Programmu "Latvijas skolas soma" administrē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti