Kultūras nozares pārstāvjus aicina mācīties organizēt pasākumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Šī gada vasarā un rudenī atkārtoti noritēs Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) veidotais nodarbību un lekciju cikls "Maizi vai grāmatu?", kas pērn tapis ar mērķi veicināt jauno autoru kompetences projektu vadības, mediju, tiesību un finanšu jomās. Šogad apmācībās tiek aicināti piedalīties visu kultūras nozares atzaru pārstāvji – kā profesionāļi, tā jaunpienācēji, kas vēlas apgūt un praktiski pielietot prasmes pasākumu organizēšanā, informēja LRS.

2020. gada rudenī izveidotajā lekciju un praktisko nodarbību pilota ciklā ar nosaukumu “Maizi vai grāmatu?” 14 lekciju garumā literatūras nozares profesionāļi tika iepazīstināti ar dažādām tēmām – sākot no autortiesībām un projektu vadības līdz komunikācijai sociālajos tīklos un runāšanas mākslai. Tā kā dalībnieku interese ir pārsniegusi organizatoru gaidas, nodarbību un lekciju cikls šogad tiek veidots atkārtoti un paplašinot savu mērķauditoriju.

Projekta idejas autore Jeļena Budanceva skaidroja: “Jau labu laiku LRS ikdienā manījām, ka literatūras nozares pārstāvjiem trūkst zināšanu jomās, kas papildina radošo procesu un padara to publisku. Pērnā gada rudenī mums izdevās īstenot sen loloto ideju par plašiem menedžmenta kursiem, kurus piedāvāt autoriem. Ņemot vērā pozitīvās kursa dalībnieku atsauksmes un nupat gūto atbalstu no valsts puses,

mūsuprāt, ir svarīgi piedāvāt šādus kursus atkārtoti un ne tikai literātiem, bet arī citu kultūras un mākslas nozares pārstāvjiem, ievērojot arī nozaru specifiku.”

Nodarbību un lekciju ciklā kultūras nozares radošie pārstāvji (autori, mākslinieki, aktieri, dejotāji, mūziķi un citi) gūs zināšanas un prasmes pasākumu organizēšanā un vadībā, sabiedriskajās attiecībās un mārketingā, likumdošanā, finansēs un arī citās jomās. Ciklu veidos gan informatīvas lekcijas, gan praktiskas nodarbības dažādu nozaru ekspertu vadībā, kā arī radošās meistarklases ar fotogrāfu Valteru Poļakovu un aktieri Normundu Bērzu. Mentora vadībā dalībnieki vasaras gaitā izstrādās un rudenī īstenos savu pasākumu. Pasākumus vērtēs un no tiem labākos apbalvos žūrija.

Cikls noritēs no 29. jūnija līdz pat septembra beigām, dalībniekiem un lektoriem tiekoties katru otrdienu un ceturtdienu no pulksten 18.00 līdz pulksten 21.40. Nodarbības ar Ekonomikas un kultūras augstskolas atbalstu noritēs profesionālajā tiešsaistes apmācību vidē “Moodle”. Dalība ciklā ir bez maksas, taču dalībnieku skaits ir ierobežots. Pieteikšanās elektroniski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti