Kultūras ministrs ar atzinības rakstiem godina 11 izcilas nozares personības

Šodien, 19. decembrī, tika godinātas izcilas kultūras personības – kultūras ministrs Nauris Puntulis Ministru kabineta Atzinības rakstus un Kultūras ministrijas (KM) Atzinības rakstus par mūža ieguldījumu vai nozīmīgu devumu pasniedza 11 ilggadējiem nozares darbiniekiem, informēja ministrijas pārstāvji.

Ministru kabineta Atzinības raksts par mūža ieguldījumu leļļu teātra darbības nodrošināšanā un attīstībā tika pasniegti ilggadējam Latvijas Leļļu teātra valdes loceklim un direktoram Vilnim Beķerim.

Ministru kabineta Atzinības raksts par nozīmīgu ieguldījumu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā, pētot apģērba, rokdarbu tehniku un amatniecības attīstības vēsturi Latvijā, nonāca vēstures doktores, etnogrāfes Aijas Jansones rokās.

Ministru kabineta Atzinības rakstu par ieguldījumu zinātniskajā darbā Rundāles pils muzejā, Rundāles pils dārza izveidē un attīstībā, kā arī kultūras pieminekļu saglabāšanas un atjaunošanas veicināšanā Latvijā kultūras ministrs pasniedza Laumai Lancmanei.

Ministru kabineta Atzinības raksts tika pasniegts arī Krāslavas Svētā Ludvika draudzes un Piedrujas Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas draudzes prāvestam Eduardam Voroņeckim par nozīmīgu ilggadēju ieguldījumu kvalitatīvas restaurācijas Latgales reģionā īstenošanā un sakrālā mantojuma saglabāšanā Latvijā.

Kultūras ministrs Ministru kabineta Atzinības rakstu pasniedza Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Koka mākslas un metālmākslas nodaļas vadītājam, pedagogam, koktēlniekam, stila mēbeļu meistaram un ekspertam Arvīdam Verzam par nozīmīgu ieguldījumu pedagoģiskajā darbā Latvijā un Latvijas sakrālā mantojuma interjeru atjaunošanā.

Ministru kabineta Atzinības raksts par ilggadēju un pašaizliedzīgu pedagoģisko darbu un nozīmīgu ieguldījumu kokles spēles un Dziesmu svētku tradīcijas kopšanā un attīstīšanā tika pasniegts kokles spēles skolotājai un pasniedzējai Teiksmai Jansonei-Henkuzenei.

Par nozīmīgu ieguldījumu latgaliešu rakstu valodas apmācībā, popularizēšanā un apguves attīstīšanā, kā arī latgaliešu kultūrvēstures zināšanu tālāknodošanā, stiprinot latgalisko identitāti Latvijā Ministru kabineta Atzinības rakstu kultūras ministrs Puntulis pasniedza latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures skolotāju asociācijas vadītājai, latviešu un latgaliešu rakstu valodas skolotājai, Latviešu valodas institūta pētniecei Veronikai Dundurei.

Ar Ministru kabineta Atzinības rakstu par ieguldījumu latviešu un suitu kultūras ilgtspējīgā attīstībā tika apbalvota arī suitu sabiedriskā darbiniece, etnogrāfisko ansambļu "Suitu sievas," "Maģie suiti" un folkloras kopas "Suitu vīri" vadītāja, suitu kultūrtelpas pārstāve Ilga Leimane.

Īpašais KM Atzinības raksts par ieguldījumu Latvijas kultūras un mākslas pētniecībā un spilgtu radošo veikumu, kas vainagojies ar vērienīgu personālizstādi, tika pasniegts Imantam Lancmanim.

KM Atzinības raksts par ieguldījumu Jelgavas Mūzikas vidusskolas attīstībā un vadībā nonāca pie Artūra Puķīša, bet KM Atzinības raksts par ieguldījumu Jelgavas Mūzikas vidusskolas attīstībā pasniegts Inārai Puķītei.

Svinīgo pasākumu, kurā tika pasniegti atzinības raksti, ar muzikāliem priekšnesumiem bagātināja Nacionālās mākslu vidusskolas audzēkņi – 2. kursa klavierklases audzēkne Anna Linda Rūtenberga, 3. kursa audzēkņi – čellists Rainers Liekniņš un Anna Marija Kubecka, kā arī pianiste Aija Kuzmane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti