Kultūras ministrija saviem prioritārajiem pasākumiem nākamgad vēlas 10,2 miljonus eiro

Kultūras ministrija (KM) saviem prioritārajiem pasākumiem nākamgad vēlas 10,2 miljonus eiro, aģentūrai LETA sacīja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Nemainīgi arī 2018.gadā "absolūta KM prioritāte" būšot kultūras nozares darbinieku atalgojuma palielināšana, un šim mērķim nākamajā gadā nepieciešami 1,4 miljoni eiro, teica Kokale.

Starp KM prioritātēm būšot arī neatliekami veicami darbi kultūrizglītībā - finansējums, kas nepieciešams kultūrizglītības vidusskolām un augstskolām 1 200 000 miljonu eiro apmērā. Savukārt radošo personu atbalsta pasākumiem un kultūrtelpas stiprināšanas projektiem visos Latvijas reģionos ministrijai esot nepieciešami 2 600 000 eiro.

Finansējums KM esot nepieciešams arī valsts nozīmes kultūrvēstures objektu sakārtošanai 1 800 000 eiro apmērā. Kā piemēru Kokale minēja "Lielo kapu" un vairāku muzeju ēku rekonstrukcijas projektus.

Sabiedrības integrācijas veicināšanas pasākumiem KM prasīs 2 600 000 eiro, bet mediju atbalsta aktivitātēm - 600 000 eiro.

Kā ziņots, valdība atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumu atteikties no termina "jaunās politikas iniciatīvas", to aizstājot ar jaunu terminu - "prioritārie pasākumi".

Ministrijām bija jāiesniedz FM un Pārresoru koordinācijas centrā priekšlikumi par prioritārajiem pasākumiem un to īstenošanai nepieciešamo finansējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti