Kultūras ministre aicina nešķelt nozari budžeta veidošanas laikā

"Aicinu laikā, kad jau acīmredzami ir sākusies priekšvēlēšanu cīņa, nejaukt politiku ar kultūru un kultūrpolitikas procesiem. Pašreizējie mēģinājumi sašķelt nozari laikā, kad vēl notiek nākamā gada budžeta veidošana, var to atkal iedragāt kultūras nozari, kas tikai tagad sāk atgūties no krīzes," piektdien izplatītajā paziņojumā aicina kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

Ministre uzskata, ka ap Latvijas Nacionālās operas valdi saceltā ažiotāža ir atsevišķu spilgtu kultūras jomas personību kardināli dažādo viedokļu sadursme, kurā šobrīd dominē emocijas un interpretācijas.

Racionālas analīzes un izvērtējuma šajās diskusijās ir maz. Šajā emociju kamolā tiek aizmirsts par pašu svarīgāko," norāda Jaunzeme-Grende.

Par svarīgāko kultūras ministre savā amatā uzskata nozares izvešanu no finansiālās krīzes, panākot budžeta pieaugumu nozarei, vienlaikus pildot valdības deklarācijā Kultūras ministrijai uzdoto, veidojot spēcīgas un pasaules līmenī konkurētspējīgas institūcijas un piedāvājumu visā Latvijā.

Šī ir cīņa par nozari visā valstī, nevis atsevišķu personu interesēm," uzsver ministre.

Tāpat ministres paziņojumā teikts, ka jau "šī gada sākumā attiecībā pret iepriekšējo gadu tika panākts valsts budžeta pieaugums kultūras nozarei par 25%. Šobrīd šī pieauguma tendence tiek mērķtiecīgi turpināta, jaunajām politikas iniciatīvām kopā ar nozares cilvēkiem izcīnot papildus vairāk nekā 10 miljonus latu". Pēc ministres domām, tas prakstiski nozīmē atalgojuma pieaugumu visās kultūras institūcijās, Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējuma palielinājumu par 1,5 miljoniem latu, kā arī sengaidīto finansējuma pieaugumu atsevišķām nozarēm, kā, piemēram, kino.

Kurš ir ieinteresēts sašķelt nozari tieši tad, kad valdībā notiek cīņas par budžetu?" jautā ministre un atgādina vairākkārt uzsvērto, ka neplānojot kandidēt gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, nedz arī vēlreiz ieņemt kultūras ministra amatu.

Kā iepriekš ziņots, šobrīd Jaunzeme-Grende ir iesaistījusies asā retorikā ar Žagaru un viņa aizstāvjiem. Ministre nevēlas pieļaut Žagara turpmāku valdīšanu operā un plāno izsludināt jaunu konkursu uz operas mākslinieciskā vadītāja amatu. Savukārt Žagars uzsver, ka viņš ir uzvarējis konkursā un ir pelnījis turpināt darbu. Pagājušajā piektdienā tika publiskots Latvijas Nacionālās operas jaunās valdes sastāvs. Par valdes priekšsēdētāju bija iecelts komponists Arturs Maskats, kurš pēc tam pavēstīja, ka jaunajā postenī nestāšoties, jo valdē nebūs Žagara. Bez Maskata valdē iecelta Rīgas biznesa skolas pasniedzēja Inese Eglīte un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu satura redaktore, RISEBA lektore un muzikoloģe Daina Markova.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti