Kultūras kanona konkursa finālā noskaidros erudītākos skolēnus

12. martā no pulksten 9.30 līdz 17.00 tiešsaistē norisināsies Kultūras kanona konkursa “Kultūras kanons: mērs vai impulss izaugsmei” fināls, ko ikvienam interesentam būs iespēja skatīties tiešraidē Latvijas Kultūras kanona un Latvijas Nacionālās bibliotēkas “Facebook” lapās. Finālā 15 skolēnu komandas no visas Latvijas prezentēs konkursa ietvaros tapušos videostāstus, kas veltīti augšanas ideju daudzveidīgajām izpausmēm Kultūras kanonā iekļautajos mākslas darbos un kultūras vērtībās, informēja organizatori.

“Ķermeņa augšana, prāta un gara izaugsme ir sajūtas un pieredze, kas pavada ikvienu vidusskolēnu. Augšanai ir savi mērogi un cikli cilvēku un valstu dzīvēs. Augot ir vēlme saglabāt drošību, stabilitāti, nemainību, vienlaikus apstrīdēt kanonus un standartus. Konkursa pirmajā kārtā skolēni pētīja un pārdomāja augšanas un izaugsmes tēmu Kultūras kanona vērtībās, konkursa finālā veidojot videostāstus par Kultūras kanona vērtību saikni ar viņu personisko, individuālo izaugsmi, kā arī apkārtējā sabiedrībā, valstī un visā pasaulē notiekošajām pārmaiņām. Videostāsti būs jauniešu veltījums Latvijas valsts simtgades svinību noslēdzošajam piektajam gadam – 2021. gadam –, kura moto ir “Augšana”,” pavēstīja Latvijas Kultūras akadēmijas pārstāvji.

Konkursa finālā videostāstus prezentēs: Ventspils 4. vidusskola, Brocēnu vidusskola un Liepājas Valsts 1. ģimnāzija no Kurzemes reģiona; Ludzas pilsētas ģimnāzija un Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija no Latgales reģiona; no Rīgas un Pierīgas – Rīgas Kultūru vidusskola, Rīgas 64. vidusskola, Āgenskalna Valsts ģimnāzija un Rīgas Romas katoļu ģimnāzija; no Vidzemes reģiona – Privātā vidusskola Ādažu Brīvā Valdorfa skola, Cēsu Valsts ģimnāzija un Valmieras Valsts ģimnāzija; divas komandas no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas Mūzikas vidusskolas komanda no Zemgales reģiona. 

Konkursa norisi kopumā organizē Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas valsts simtgades biroju, Valsts izglītības satura centru un projektu “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt