Sadaļas Sadaļas

Kultūras darbinieki, kuriem jādodas uz ārvalstīm, var pieteikties vakcinācijai prioritārajā grupā

Kultūras darbinieki, kuriem darba pienākumu veikšanā jādodas uz ārvalstīm, no 21. aprīļa aicināti Kultūras ministrijā (KM) iesniegt pieteikumus, kas apliecinātu to atbilstību iekļaušanai 5. prioritāri vakcinējamo grupā, informēja KM.

Informācija par iesniedzamo dokumentāciju pieejama KM mājaslapā.

Pieteikumus aicinātas iesniegt:

  • kultūras jomā strādājošas publiskā un privātā sektora juridiskas un fiziskas personas, kuras veic valsts deleģētus un/vai finansētus uzdevumus, kuros ietverti ar starptautisko sadarbību saistīti uzdevumi, un/vai nodrošina Latvijas dalību pasākumos un procesos ārvalstīs profesionālās mākslas, radošo industriju un kultūras mantojuma nozarēs uz noslēgtu līgumu un valsts piešķirta finansējuma pamata, nodrošinot:
  • Latvijas pārstāvniecību starptautiskās biennālēs un grāmatu tirgos;
  • Latvijas pārstāvniecību starptautiskos pasākumos (festivālos, izstādēs, viesizrādēs, koncertos utt.);
  • nozares profesionāļu dalību ar starptautisko sadarbību un radošās darbības atbalstu saistītos projektos un platformās;

vai

  • kultūras jomā strādājošas fiziskas personas (mākslinieki, autori, izpildītāji, producenti u.c.) un kultūras jomā strādājošas publiskā un privātā sektora juridiskās personas, kurām ir noslēgti spēkā esoši līgumi ar ārvalstu partneriem par saistību izpildi (darba pienākumu veikšanu, pakalpojumu sniegšanu, par dalību starptautiskos kultūras jomas pasākumos vai procesos) ārvalstīs

Kultūras jomā strādājošas fiziskas personas, aizpildot KM izstrādātu veidlapu, aicinātas iesniegt pieteikumu, kurā norāda personas vārdu un uzvārdu, personas kodu, amatu vai profesiju, darba vietu, piekrišanu iekļaušanai sarakstā, spēkā esoša līguma kopiju, kas apliecina atbilstības kritēriju izpildi, pasākuma organizatora izdotu apliecinājumu, ka pasākums ārvalstīs notiks klātienē.

Kultūras jomā strādājošas juridiskas publiskā/privātā sektora personas, aizpildot KM izstrādātu veidlapu, aicinātas iesniegt darbinieku sarakstu, norādot personas vārdu un uzvārdu, personas kodu, amatu vai profesiju, darba vietu (saņemot šo darbinieku piekrišanu iekļaušanai sarakstā), informāciju par organizācijas spēkā esošo līgumsaistību atbilstību noteiktajiem kritērijiem un to izpildes termiņu (pamatojošā dokumentācija), pasākuma organizatora izdotu apliecinājumu, ka pasākums ārvalstīs notiks klātienē.

Pieteikumus KM Vakcinācijas darba grupa izvērtēs to iesūtīšanas secībā.

Pieteikumu pieņemšana tiks pārtraukta, kolīdz tik sasniegts kritiski svarīgo kultūras jomas darbiniekiem pieejamais vakcīnu limits (~ 423 vakcīnas).

Tā kā pastāv iespēja, ka uz vakcinācijas brīdi 5. prioritāri vakcinējamo personu grupā mediju nozarē atsevišķas iekļautās personas vakcīnu jau būs saņēmušas, par tik vakcīnām tiks palielināts prioritāri vakcinējamo kultūras jomas kritiski svarīgo darbinieku skaits.

Izveidoto 5. prioritāri vakcinējamo grupā kritiski svarīgo kultūras darbinieku sarakstu KM iesniegs Nacionālās veselības dienestā (NVD).

Ministru kabinets 20. aprīļa sēdē apstiprināja KM iesniegto priekšlikumu par 5. prioritāri vakcinējamo grupā iekļaujamiem kritiski svarīgiem mediju un kultūras jomu darbiniekiem. Kritērijus un kārtību mediju un kultūras darbinieku ietveršanai 5. prioritāri vakcinējamo grupā izstrādājusi KM īpaši izveidota Vakcinācijas darba grupa, kurā darbojas kultūras nozares pārstāvji, ciešās konsultācijās ar Mediju politikas konsultatīvo padomi un nozares nevalstiskajām organizācijām.

KONTEKSTS:

Līdz šim Latvijā pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši 10,06% iedzīvotāju, bet abas vakcīnas devas – 1,6% iedzīvotāju.

Organizējot vakcināciju pret Covid-19, Latvijā plānots vispirms potēt astoņas prioritārās grupas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus sabiedrības locekļus, kas vakcīnu nav saņēmuši iepriekš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt