KM paspārnē vētīs kultūras periodikas nākotni

Trešdien, 5. februārī, uz pirmo sanāksmi Kultūras ministrijā (KM) pulcējās drukas un interneta formāta kultūras periodikas darbības ilgtspējas nodrošināšanai izveidotā darba grupa, informēja ministrijā.

Darba grupas locekļiem līdz šā gada 3. aprīlim jāizstrādā priekšlikumi par pasākumiem drukas un interneta formāta kultūras periodikas darbības ilgtspējas un attīstības nodrošināšanai, tostarp par konkrētiem atbalsta mehānismiem, to darbības principiem un īstenošanai nepieciešamo finansējumu, kā arī finansējuma avotiem.

Darba grupas vadītājs ir KM valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš, darba grupas vadītāja vietniece – KM Nozaru politikas nodaļas eksperte Līga Buševica.

Darba grupas locekļi:

  • Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) direktors Edgars Vērpe,
  • VKKF padomes locekļi Valts Ernštreits un Ieva Struka,
  • Latvijas Radošo savienību padomes ģenerālsekretārs Haralds Matulis,
  • laikraksta „konTEKSTS” galvenā redaktore Sandra Ratniece,
  • interneta portāla „Kino Raksti” galvenā redaktore Kristīne Matīsa,
  • interneta portāla „Kroders.lv” galvenā redaktore Ieva Rodiņa,
  • žurnāla „Domuzīme” galvenā redaktore Rudīte Kalpiņa,
  • biedrības „Ascendum” valdes priekšsēdētāja Antonija Skopa,
  • KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā vairāki kultūras mediji vērsuši uzmanību uz projektveida finansējuma modeli un tā nepilnībām. Tiek norādīts - ja mediju finansē caur Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) projektiem, nav iespējama ilgtermiņa plānošana un attīstība. 

Žurnāls „Domuzīme” redakcija piecu gadu jubilejā norādīja, ka literārie mediji atrodas nopietnā krīzē un jāpārstrukturē finansējuma modelis. Tikmēr interneta portāls „Kroders.lv” zaudēja finansējumu un gada sākumu strādā bez finansējuma, cerot, ka nākamajā VKKF konkursā finansējumu atkal piešķirs. Tāpat "Satori.lv" katru gadu rīko plašas ziedošanas kampaņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt