KM pārdala 172 710 eiro Liepājas pašvaldībai Liepājas teātra darbības nodrošināšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas 8. jūnijā lēma veikt 172 710 eiro pārdali starp KM budžeta programmām, lai mazinātu Covid-19 ierobežošanā radītās, negatīvās sekas un nodrošinātu Liepājas domes kapitālsabiedrības – Liepājas teātra – darbības turpināšanu 2021. gadā, informēja KM. Atbalstu valsts teātriem un koncertorganizācijām KM virzīs izskatīšanai kādā no tuvākajām valdības sēdēm.

“Liepājas teātris ir mūsu kultūrtelpas nozīmīga sastāvdaļa. Pandēmijas laikā atbalsts ir jāsniedz visam kultūras sektoram, neatkarīgi no juridiskā statusa. Kultūras ministrija ir radījusi un ieviesusi virkni atbalsta mehānismu gan valsts, gan privātajam, gan nevalstiskajam sektoram. Paldies par ciešu sadarbību Liepājas domei!” uzsvēra kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība).

Lai nodrošinātu skaidru un visām iesaistītajām pusēm saprotamu principu un kritēriju izstrādi š.g. Covid-19 ietekmes mazināšanai KM kapitālsabiedrībās un Liepājas teātrī, KM strādāja īpaši izveidota darba grupa, kurā bija pārstāvēti arī teātri un koncertorganizācijas. Saskaņā ar Liepājas teātra iesniegto informāciju un darba grupas izvērtējumu Liepājas teātrim šogad darbības nepārtrauktības nodrošināšanai nepieciešams finansējums 172 710 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka Liepājas teātris ir vienīgais profesionālais teātris, kura juridiskais statuss ir pašvaldības, nevis valsts kapitālsabiedrība, tāpēc ne aizvadītajā gadā, ne šogad teātrim nav iespējams tiešā veidā piešķirt finansējumu no KM.

Tāpat valdība lēma veikt 20 236 eiro pārdali starp KM budžeta programmām, lai Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas “KultūrElpa” ietvaros iesniegto projektu vērtēšanā nodrošinātu biedrības “Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO” ekspertu iesaisti. Šajā mērķprogrammā viena no prioritātēm bija kultūras piedāvājuma veidošana vai esošā kultūras piedāvājuma, tostarp digitālā kultūras piedāvājuma, pielāgošana cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (redzes, dzirdes, uztveres un kustību traucējumiem).

Par minētā finansējuma pārdali vēl būs jālemj arī Saeimai.

KONTEKSTS:

2020. gada jūlijā Liepājas teātra direktors paziņoja – ja valsts finansiāli neatbalstīs teātri, kas juridiski skaitās pašvaldības kapitālsabiedrība, tāpat kā visus pārējos lielos valsts teātrus, Liepājas teātrim var nākties oktobrī pārtraukt darbību. Liepājas teātris kā pašvaldības kapitālsabiedrība uz valsts finansējumu Covid-19 seku novēršanai pretendēt nevarēja.

1. septembrī Liepājas pašvaldība solīja uzņemties atbildību par finansējumu Liepājas teātrim. 15. oktobrī Liepājas dome, skatot pašvaldības budžeta grozījumus, Liepājas teātra darba turpināšanai piešķīra 250 tūkstošus eiro.

Liepājas teātra vadība norādījusi, ka vēlētos kapitālsabiedrību likt valsts paspārnē. Pašvaldības un Kultūras ministrijas pozīcija nav tik viennozīmīga.

Reaģējot uz Covid-19 izraisītās krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz Liepājas teātra ilgtspēju, kā arī lai rastu vienotu risinājumu nacionālas nozīmes reģionālo profesionālo teātru pārvaldībai un finansēšanai, veicinot valsts un pašvaldību sadarbību, ar kultūras ministra rīkojumu izveidota darba grupa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti