Kamermūzikas festivāls «Sansusī» paplašina žanrisko piedāvājumu

Alternatīvais kamermūzikas festivāls “Sansusī” notiks augusta otrajā nedēļas nogalē, 9. - 11. augustā, Susējā. Tajā līdzās akadēmiskajai un pasaules mūzikai varēs apmeklēt arī teātra un dejas izrādes. Festivāla īpašo noskaņu rada laikmetīgās mākslas parādību un dabas ciešā mijiedarbe, norāda festivāla rīkotāji.

Arī šogad festivāla rīkotāji programmā iekļāvuši līdz šim nebijušus notikumus. Viens no tiem ir “TAAT” (“Theater as Architecture, Architecture as Theater”) kompānijas dramaturģiskās arhitektūras performance “HALL07”, kurā skatītāji pieredzēs telpu kā teātra notikumu.

Mākslinieki izmantos materiālus no festivāla apkārtnes un būvēs teātra telpu brīvā dabā, tādējādi radot jaunu šķautni ilgstošajā “HALL33” projektā, kurā tapušas jau sešas performatīvu telpu instalācijas dažādās valstīs un kuru iecerēts noslēgt 2033. gadā.

Savukārt mākslinieki no Nīderlandes sadarbosies ar apmeklētājiem virtuālās realitātes darbnīcā, skenējot festivāla teritoriju iekļaujošo mežu. Darbnīcas noslēgumā skatītājiem būs iespēja virtuāli vērot mežus dažādās pasaules vietās un dzirdēt to skaņu ainavas, reflektējot par savām attiecībām ar dabu un mežu, kura nozīme klimata pārmaiņu skartajā pasaulē kļūst arvien lielāka.

““Sansusī” ir alternatīvais kamermūzikas festivāls, taču katru gadu programmā nāk pa kādam žanram klāt. Vienu gadu tas bija laikmetīgais cirks, citu gadu – laikmetīgā deja, šogad tā ir telpas dramaturģija. Tādēļ tas ir kļuvis par starpdisciplināru mākslu festivālu, taču tā pamatā vienmēr būs kamermūzika,” skaidro festivāla mākslinieciskais vadītājs Armands Siliņš.

Mūzikas sadaļā festivāla apmeklētāji šogad dzirdēs koncertu, kurā senā mūzikas tiek sakausēta ar mūsdienu elektroniskās mūzikas elementiem, kā arī skanēs laikmetīgā un pasaules mūzika ar mūziķiem no Francijas.

Kā ierasts, notiks koncerts rītausmā, savukārt tradicionālajos instrumentālistu ''kautiņos'' klātesoši būs elektroniski skaņu eksperimenti. Notiks koncerts ar laikmetīgās kormūzikas skaņdarbiem. Enerģiskām dejām varēs ļauties pūtēju ansambļa krāšņajā zaļumballē. Festivālā iekļautas arī teātra, dejas un pieredzes izrādes bērniem un pieaugušajiem.

Sekojot tradīcijai, arī šogad pilnu festivāla programmu varēs uzzināt un piedzīvot tikai uz vietas festivālā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt