Jūrmala Eiropas kultūras galvaspilsētas konkursā startēs kopā ar septiņiem Kurzemes novadiem

Gatavību veidot ar Jūrmalu kopīgu pieteikumu konkursam “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” apstiprinājušas septiņas Kurzemes reģiona pašvaldības, informēja Jūrmalas pilsētas domes pārstāve. Pievienojoties Jūrmalai daudzveidīgas kultūras programmas piedāvājuma izstrādē un īstenošanā, apstiprinājušas Tukuma, Talsu, Kandavas, Dundagas, Jaunpils, Rojas un Engures novada pašvaldības.

Papildināts:

Sākotnēji tika ziņots par sešiem novadiem, kas apstiprinājuši gatavību kopā ar Jūrmalu veidot pieteikumu “Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027” konkursam, piedaloties kopīgas kultūras programmas piedāvājuma izstrādē un īstenošanā. Vēlāk dalību apstiprināja Rojas novads.

“Apvienošanos ar kaimiņu pašvaldībām redzam kā brīnišķīgu sadarbību un plašākas iespējas, veidojot kultūras programmu. Iespējas rodamas novadu bagātīgajā kultūras mantojumā, unikālajās tradīcijās un vienojošajā elementā – dabas resursi,” stāstīja Jūrmalas pilsētas pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Agnese Miltiņa. “Šobrīd esam sadarbības ceļa sākumā, taču jau tagad ir pārliecība, ka šis projekts dos radošu stimulu kopīgām idejām un jaunu tradīciju veidošanai un ieguvēji būsim visi neatkarīgi no konkursa rezultātiem.”

“Katram novadam ir savas ieceres un attīstības iespējas nākotnē, un kopējās kultūras programmas veidošana ir vērtīgs atbalsts un stimuls iecerētā realizēšanai.

Vairākos novados jau tiek plānota jaunu kultūras un mākslas vietu izveide un radīti jauni, Eiropas līmenī konkurētspējīgi kultūras notikumi, noris darbs kultūrvēsturiskā mantojuma un unikālo tradīciju saglabāšanā. Visiem sadarbības partneriem, kas apstiprinājuši kopīgu konkursa pieteikuma gatavošanu, ir vēlme sadarboties ar kaimiņu novadiem un kopā veidot daudzveidīgu kultūras programmu,” informēja Jūrmalas dome.

Gatavojot pieteikumu konkursam, Jūrmalā veikts dažādu darbības jomu vērtējums, definēta pilsētas kultūras stratēģiskā attīstība, šobrīd noris kultūras aktivitāšu plāna līdz 2027. gadam izstrāde. Kultūras programmas veidošanā iesaistīti iedzīvotāji – dažādu profesiju, sociālo grupu, paaudžu un tautību pārstāvji, kā arī vietējo kopienu un nevalstisko organizāciju pārstāvji, ziņoja pašvaldības pārstāvji.

“Eiropas kultūras galvaspilsēta” ir Eiropas iniciatīva, kuras mērķis ir aizsargāt un veicināt kultūru daudzveidību Eiropā, vairot iedzīvotāju piederības sajūtu kopējai kultūras telpai un rosināt kultūras ieguldījumu pilsētu ilgtermiņa attīstībā ekonomiskajā un sociālajā jomā saskaņā ar pilsētu izstrādātajām stratēģijām un noteiktajām prioritātēm. 2027. gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukums tiks piešķirts vienai Latvijas un vienai Portugāles pilsētai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt