Jūrmalā atbalstīs kultūras pieminekļu atjaunošanu Jomas ielā

Jūrmalas pašvaldība izsludinājusi konkursu līdzfinansējuma saņemšanai publiski pieejamu kultūras pieminekļu atjaunošanai, kuri atrodas Jomas ielā, medijus informē Jūrmalas pilsētas domes pārstāvji.

Pašvaldības līdzfinansējums kultūras pieminekļu atjaunošanai pieejams arī publiskām ēkām citviet pilsētā, kur tiek organizēti pašvaldības atbalstīti kultūras un sabiedrības integrācijas pasākumi un kuros nenotiek saimnieciska darbība.

Jomas iela, kas prioritāri ir paredzēta gājējiem, atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu teritorijā, kur vairākām ēkām ir noteikts kultūras pieminekļa statuss.

Lai sakārtotu vēsturiskās ēkas Jomas ielā, līdzfinansējums tiek piešķirts, lai atjaunotu fasādes, jumtus, logus un dekoratīvos būvelementus kultūras pieminekļiem, kuri ir publiski pieejami un atrodas posmā no Ātrās ielas līdz Turaidas ielai. Maksimālais līdzfinansējums vienam projektam ir 15 000 eiro, līdzfinansējuma apjoms ir līdz 50% no kopējām projekta izmaksām.

Otra kultūras pieminekļu grupa, kam paredzēts pašvaldības līdzfinansējums, ir publiski pieejamas ēkas, kur nenotiek saimnieciska darbība un kur tiek organizēti pašvaldības atbalstīti kultūras un sabiedrības integrācijas pasākumi, tostarp kulta celtnes, dievnami.

Pašvaldības līdzfinansējums vienam projektam ir līdz 90% no projekta kopējām izmaksām, ja veicamo darbu izmaksas ir līdz 10 000 eiro. Ja tās pārsniedz 10 000 eiro, līdzfinansējuma apmērs ir līdz 9000 eiro, pieskaitot 50% no summas, kas pārsniedz 10 000 eiro, bet ne vairāk kā 15 000 eiro.

Pieteikšanās konkursam līdzfinansējuma saņemšanai – līdz 2020. gada 20. aprīlim. Pieteikums jāiesniedz Pilsētplānošanas nodaļā Jūrmalā, Edinburgas prospektā 75. Plašāka informācija un konkursa nolikums pieejams Jūrmalas pilsētas tīmekļa vietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti