Jauniešus aicina pieteikties festivālu rīkošanas apmācības programmai

Februārī tiks uzsākta jauno kuratoru apmācības programma "Apvērsums", kuras mērķis ir veicināt jauniešu iesaisti sabiedrībai nozīmīgu jautājumu risināšanā un līdzdalību pilsētas kultūras dzīvē, informēja Latvijas Jaunā teātra institūta (LJTI) pārstāvji.

Projektu īsteno Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Norvēģijas "Rosendal Teater", un tas piedāvā desmit Latvijas un Norvēģijas jauniešiem vecumā no 16 līdz 18 gadiem praksē apgūt festivālu rīkošanas iemaņas un izveidot platformu, kur jaunieši var dalīties ar pieredzi, vēlmēm un viedokli pēc saviem noteikumiem.

Četrpadsmit mēnešu ilgās programmas laikā jaunieši piedalīsies pieredzējušu mentoru un mākslinieku vadītos tiešsaistes semināros, iepazīs laikmetīgās skatuves mākslas profesionālo vidi un festivālu producēšanas principus, sekos līdzi vietējiem un starptautiskiem mākslas notikumiem, kā arī dosies pieredzes apmaiņas braucienos pie sadarbības valsts partneriem.

Programmā jaunie kuratori patstāvīgi organizēs divus starptautiskus skatuves mākslas notikumus – starptautiskā jaunā teātra festivāla "Homo Novus" programmu "Apvērsums" 2022. gadā Rīgā un "Rosendal Shakedown" 2023. gadā Trondheimā, Norvēģijā.

"Kā liecina daudzi starptautisku jauniešu organizāciju piemēri, pusaudži ar savu enerģiju un intelektuālajām spējām ir spējīgi veikt pārmaiņas ne tikai mākslas pasaulē, bet arī plašākā mērogā –

iesaistoties pilsoniskās aktivitātēs, kas var ietekmēt gan tuvāko apkārtni, gan arī starptautisko vidi," uzskata viens no projekta idejas autoriem, Norvēģijas "Rosendal Teater" mākslinieciskais vadītājs Aleksandrs Robertss, kurš jau vairākkārt veiksmīgi īstenojis līdzīgas ieceres Islandē un Norvēģijā. Robertss būs arī viens no apmācību programmas vadītājiem līdzās pieredzējušām Eiropas festivālu veidotājām – Sodjai Zupancai-Lotkerei (Čehija, Prāgas Skatuves mākslu akadēmija, bijusī Prāgas kvadriennāles kuratore), Ašgerdurai Gunarsdotirai (Islande, Reikjavīkas dejas festivāls), Martai Keilai (Polija, Varšavas skatuves mākslas institūts) un Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāvēm Bekai Bergerei un Santai Remerei.

Aicinot jauniešus iesaistīties aktīvi noteicošos amatos un pasākumu rīkošanā, projekta īstenotāji vēlas mazināt zināšanu, pieredzes un finansiālo iespēju atšķirības, kuru dēļ jaunieši novēršas no kultūras un mākslas pasākumiem, un tādējādi padarīt mākslas procesus pieejamus pēc iespējas daudzveidīgākām sabiedrības grupām.

Pieteikties dalībai programmā iespējams LJTI mājaslapā līdz 2022. gada 25. janvārim (pulksten 23.59).

Projekts "Apvērsums" tiek īstenots ar Eiropas Ekonomikas zonas grantu programmas "Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība" atbalstu. Projekta mērķis ir veicināt jauniešu iesaisti sabiedrībai nozīmīgu jautājumu risināšanā un līdzdalību pilsētas kultūras dzīvē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt