Izsludināts Latvijas Nacionālā teātra piebūves metu konkurss

Lai iegūtu arhitektoniski augstvērtīgu un funkcionāli pārdomātu konkursa nolikumā un projektēšanas programmā ietvertajām prasībām atbilstošu un ekonomiski pamatotu metu, kas konstruktīvi savienotu ar esošo teātra ēku Kronvalda bulvārī 2, kā arī iegūtu labiekārtotu teritoriju, akcentējot kanāla apstādījuma zonu, Rīgas domes Īpašuma departaments aicina arhitektus piedalīties izsludinātajā metu konkursā “Latvijas Nacionālā teātra piebūve Simtgades alejā 3, Rīgā”, informēja Rīgas domē

“Skatītāju lielā interese par iestudējumiem mūsu mazajos spēles laukumos – Aktieru zālē un LMT Jaunajā zālē, apstiprina visā pasaulē esošo tendenci par skatītāju vēlmi izrādi vērot, atrodoties iespējami tuvu aktieriem un savā veidā būt izrādē iesaistīti.  Mūsu Aktieru zāle, kurā tiek spēlēti tādi izcili iestudējumi kā “Antigone”, “Ezeriņš”, “Indrāni”, ir iekārtota teātra kādreizējā ogļu pagrabā, bet LMT Jaunā zāle ir ierīkota kostīmu noliktavā, līdz ar to tās nav ērtas ne skatītājiem, ne aktieriem, nemaz nerunājot par to, ka galīgi neatbilst moderna teātra prasībām. Teātris un mūsu skatītāji jau ilgi izjūt nepieciešamību pēc jaunas, mūsdienīgas teātra zāles, un tā jau tiek dēvēta par Nākotnes zāli,” atzīst Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba.

Apbūves iecerei/metam ir jāietver jaunbūvējamās teātra ēkas arhitektoniskie risinājumi un teritorijas kopējā ģenerālplāna attīstības koncepcija atbilstoši pilsētbūvnieciskajai situācijai. Apbūves ieceri ir paredzēts turpmāk izmantot par pamatu attiecīgā būvprojekta izstrādei.

Konkursam iesniegto metu piedāvājumu vērtēs žūrijas komisija, kuru vadīs  Kultūras ministrijas arhitektūras eksperts Jānis Dripe. Žūrijas komisijas sastāvā darbosies Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai"), Latvijas Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes priekšnieks, arhitekts Juris Dambis, Rīgas pilsētas Būvvaldes Rīgas pilsētas kultūras pieminekļu aizsardzības nodaļas vadītājs Viesturs Brūzis, arhitekti Uldis Balodis un Guntis Grabovskis, Kultūras ministrijas Investīciju un projektu nodaļas vadītājs Juris Šumeiko.

Metu konkursa kopējais godalgu fonds ir trīsdesmit tūkstoši eiro, no kura ar divpadsmit tūkstošiem eiro ir paredzēts prēmēt pirmā vietas laureātu. Otrās vietas godalga ir astoņu tūkstošu  eiro, bet trešās – četru tūkstošus eiro apmērā. Ar godalgu viena tūkstoša eiro apmērā ir plānots apbalvot arī sešus veicināšanas balvu ieguvējus.

Metu konkursa materiāli elektroniskā formā ir lejuplādējami konkursa mājaslapā. 2019. gada 12. jūnijā plkst. 11.00 un 2019. gada 9. jūlijā plkst. 11.00 potenciālajiem konkursa dalībniekiem tiks sniegta iespēja iepazīties ar esošo situāciju Latvijas Nacionālā teātra ēkā un tikties ar teātra darbiniekiem, lai nepieciešamības gadījumā gūtu papildu informāciju par projektēšanas programmu.

Meta piedāvājumu, kas noformēts atbilstoši konkursa nolikuma prasībām  ir jāiesniedz R.Vāgnera ielā 5, Rīgā 405. kabinetā līdz š.g. 9. septembrim plkst.13.00. Plašāka informācija par metu konkursu pieejama Rīgas domes mājaslapā.

KONTEKSTS:

Aizvadītā gada oktobrī valdība lēma nodot Rīgas pilsētas pašvaldības valdījumā pie Latvijas Nacionālā teātra esošos tenisa kortus Kronvalda bulvārī 2B, lai tur uzbūvētu teātra piebūvi. Minēto īpašumu veido zemes vienība 3475 kvadrātmetru platībā un trīs būves - tenisa klubs 345,9 kvadrātmetru platībā un divi šķūņi 12,5 un 12,8 kvadrātmetru platībā. Uz nekustamā īpašuma vēl atrodas zemesgrāmatā nereģistrētas sešas inženierbūves. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti