Izrādi «Cukurs. Herberts Cukurs» pārceļ nopietnu provokāciju iespējamības dēļ

Ļoti nopietnu provokāciju iespējamības dēļ uz aprīli pārcelta muzikālās drāmas "Cukurs. Herberts Cukurs", izrāde koncertzālē "Rīga", pavēstīja producents Juris Millers.

Millers paskaidroja, ka tikusi saņemta Drošības policijas informācija par iespējamām provokācijām izrādes laikā. "[Informācija] bija par ļoti nopietnām provokācijām, kas varētu atstāt iespaidu gan uz aktieriem, gan uz skatītājiem," teica Millers.

Producents arī uzsvēra, ka, lai gan muzikālā drāma "Cukurs. Herberts Cukurs" nav par Latvijas leģionu un leģionāriem, tomēr, rūpējoties par skatītājiem, izlemts to pārcelt.

Izrāde pārcelta no 17.marta uz 13.aprīli.

"Cukurs.Herberts Cukurs" ir stāsts par Liepājā dzimušā aviatora leģendāro lidojumu, piedzīvojumiem un traģisko likteni, kas risinās Latvijas brīvvalsts un okupācijas laikā, bet noslēdzās ar Cukura slepkavību Dienvidamerikā.

Mūziklu sarakstījuši komponists Jānis Ķirsis, dzejnieks Pēteris Draguns un dialogu autors Juris Millers. Iestudējuma režisors ir Ivars Lūsis, horeogrāfe - Liene Stepena, vokālā pedagoģe - Andžela Goba, scenogrāfs - Oskars Morozs, tērpu māksliniece - Ieva Lapiņa, producents - Juris Millers. Lomās darbosies Juris Jope, Miervaldis Jenčs, Atis Auzāns, Jolanta Strikaite, Rūta Dūduma, Beāte Zviedre, Elza Natha, Imants Vekmanis, Madars Zvagulis, Gatis Supe, Ivo Grīsniņš-Grīslis un Mariss Daniels Ķirsis.

Jau vēstīja, ka iestudējums pirmizrādi piedzīvoja aizvadītā gada rudenī, taču izraisīja vētru vēl pirms pirmizrādes. Oktobrī pret tās izrādīšanu protestēja vairāki desmiti cilvēku.

1 komentārs
Kŗemilek
Un te nu mēs esam. Teroristi uzvar arī pie mums. Šodien atceļam vienu (tīši provokatīvu) teātra izrādi, ko atcelsim rīt? Domāju, ka vienīgais veids, kā apkarot šādu praksi iedīgli, ir paraugprāva, kurā provokatori tiktu tiesāti par terora aktu gatavošanu.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti