Īpašos gadījumos Dziesmu svētkus varēs pārcelt, pārtraukt vai atcelt

Turpmāk Dziesmu un deju svētkos būs operatīvās vadības grupa, kuras vadītājam būs tiesības steidzamos gadījumos pārlikt, pārtraukt vai atcelt svētku norisi, ceturtdien, 21. decembrī, nolēma Saeima.

Šādas izmaiņas paredz Dziesmu un deju svētku likuma grozījumi.

Paredzams, ka operatīvās grupas vadītājam par šādu lēmumu būs jāinformē svētku rīcības komitejas priekšsēdētājs. Operatīvajā grupā būs pārstāvji no daudzām institūcijām. To vidū – Dziesmu un deju svētku rīcības komitejas, Rīgas domes, Valsts policijas, Drošības policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un citām iestādēm.

Līdz šim arī pašas šādas operatīvās grupas nebija, un tās izveidi arī paredz Saeimas ceturtdien pieņemtie grozījumi.

Grupas izveide ir saistāma ar 2015. gada 11. jūlija vakarā XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā notikušo, kad medicīniskā palīdzība sniegta desmitiem bērnu. 17 no tiem bija nogādāti slimnīcā. Tas tiek skaidrots ar neierasto slodzi un nedēļas laikā sakrāto nogurumu.

Mēģinājums tika pārtraukts un pēc dažām stundām paziņots, ka svētdien plānotais svētku gājiens atcelts. Savukārt agrā svētdienas rītā tika ziņots, ka svētku dalībniekiem netiks liegts doties gājienā pēc pašu iniciatīvas un visi iecerētie satiksmes ierobežojumi paliek spēkā. Šāda situācija daļai dalībnieku radīja neskaidrības un sūdzības par informācijas trūkumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti