Panorāma

Līdz demontāžai – vēl 10 gadi

Panorāma

Panorāma

Grāmatu lasītāji mērojas čempionātā

Grāmatu lasītāji mērojas spēkiem čempionātā

Rīgā notika skaļās lasīšanas sacensību nacionālais fināls. Tas ir konkurss skolēniem, lai mudinātu bērnus nolikt malā planšetes un telefonus, un sajustu lasītprieku, ko sniedz grāmatas. Uz Skaļās lasīšanas sacensību finālu ieradās reģionālie čempioni no visiem Latvijas novadiem.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) sapulcējušies 5. un 6. klašu skolēni. Katram līdzi paša izraudzīta grāmata. Dotas trīs minūtes, lai iepazīstinātu ar sevi un grāmatu, un aizrautīgi nolasītu fragmentu.

Skaļās lasīšanas sacensības notiek jau piekto gadu. Vispirms labākos izraudzījās klasē, tad skolā, pēc tam reģionā. Sacensību nolūks - vairot bērnu lasītprieku.

"Mēs visi esam izauguši ar grāmatām, kuras mums priekšā lasīja vecāki. Un šoreiz ir domāts, lai bērni mācās izvēlēties grāmatas un iemācās tā lasīt, kas būtu interesanti arī citiem," norāda LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova.

Pērnā gada Latvijas čempione Annija Iļjenko atzīst - kopš piedalīšanās konkursā viņa lasa daudz vairāk.

"Telefonā tu apskati citu cilvēku dzīvi, bet grāmatā tu vari iedzīvoties viņa ādā," uzsver Annija Iļjenko.

Čempionāta dalībnieki atzīst, ka sākuši lasīt daudz vairāk, uzlabojies vārdu krājums, prasme un drosme paust savas domas, iedvesmot citus un izmēģināt spēkus arī rakstīšanā.

"Man ļoti patīk lasīt. Es lasu visur, mājās, ārā, šūpuļtīklā," saka čempionāta dalībniece Estere Rieksiņa no Kokneses.

"Man ome lasīja priekšā vienu lapu un es otru, viņa mani iedvesmoja," atklāj čempionāta dalībnieks Normunds no Gulbenes.

Skaļās lasīšanas sacensības ideja aizgūta no Nīderlandes, kur līdzīga sacensība norisinās jau 30 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti