FOTO: Vienpadsmit kultūrvēsturisko pieminekļu saglabāšanai piešķir papildu finansējumu

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP) apstiprinājusi lēmumu, kuriem objektiem piešķirt 2020. gadā ietaupīto iestādes finansējumu – 47 000 eiro, informēja NKMP pārstāve Elvita Ruka. Šo summu veido iepirkumos ietaupītie līdzekļi un finansējums, kas pārvirzīts no citiem projektiem plānotā, lai sniegtu atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem kultūras pieminekļu īpašniekiem, mazajiem uzņēmējiem un amatniekiem.

Šogad pirmajās divās kārtās tika piešķirti 350 400 eiro 42 objektiem 1. kārtā, 173 400 eiro 20 objektiem 2. kārtā un 394 555 eiro 56 objektiem 3. konkursā, kam finansējumu Kultūras ministrija piešķīra īpaši Covid-19 seku likvidēšanai.

4. kārtā finansējums piešķirts konkursa kārtībā augstas gatavības projektiem, kas apliecinājuši savu spēju finansējumu kvalitatīvi apgūt līdz 2020. gada beigām. Visi objekti ir valsts nozīmes arhitektūras vai mākslas pieminekļi.

Finansējums ir piešķirts četriem sakrālajiem objektiem: Rušonas katoļu baznīcas krusta glābšanai, Burtnieku luterāņu baznīcas grīdas remontam, Priedulas luterāņu baznīcas kanceles izpētei un Meņģeles luterāņu baznīcas sakristejas avārijas stāvokļa novēršanai. Muižu arhitektūras mantojums tiek atbalstīts Oleru muižas kungu mājā, kur ar krāsns atjaunošanu tiks glābts mikroklimats augstvērtīgu un šobrīd apdraudētu sienu gleznojumu saglabāšanai, Svētes muižas pilī, kur tiks pabeigta jumta uzlikšana, Tāšu muižas dzīvojamā ēkā, kur tiks konservētas un restaurētas durvis, kā arī Vecmēmeles muižas kungu mājā, kur notiks jumta glābšanas darbi.

Vēl finansējums tiks Cēsu apriņķa skolai divu vēsturisko logu atjaunošanai, Kuldīgas namam Kalna ielā 14 durvju komplekta restaurācijai un dzīvojamo ēku kompleksam Rīgā, kurā ietilpst arī vēsturiski nozīmīgais Dannenšterna nams. Tā glābšanai tiks aktualizēts ēkas tehniskās apsekošanas atzinums.

Piešķirtais finansējums ir robežās no 626 līdz 6300 eiro un ir vienlīdzīgi piešķirts dažādiem Latvijas novadiem, atzīmēja NKMP.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt